Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Plus500 będzie umarzać akcje. Te drożeją o ponad 10%.

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Notowana na londyńskiej giełdzie spółka Plus500 – zarządzająca jednym z największych brokerów w Wielkiej Brytanii – ogłosiła, że w najbliższych miesiącach będzie prowadzić skup własnych akcji.

 

Spółka zdecydowała się przeznaczyć część sporych rezerw gotówki (na koniec maja było to 191 mln dolarów) na umorzenie akcji własnych. Na ten cel przeznaczone będzie do 10 mln dolarów.

Skup akcji ma trwać przez trzy miesiące (do końca sierpnia), a jego prowadzeniem zajmie się Liberum Capital Limited. Maksymalna liczba akcji, które mogą być odkupione z rynku w ramach tego programu skupu to 11488837 akcji, czyli 10% wyemitowanych udziałów. Przy obecnych cenach i limicie 10 mln dolarów możliwe jest odkupienie około  1,36 mln akcji. Tempo i wielkość skupu będą zależne od sytuacji rynkowej.

Obok decyzji o umorzeniu części akcji Zarząd spółki poinformował również, że zamierza utrzymać politykę dywidendową, zakładającą wypłatę akcjonariuszom 60% zysków. W lipcu spółka ma wypłacić udziałowcom łącznie 75 mln dolarów, co zmniejszy jej zasoby gotówkowe o prawie 40%.

Reklama

 

Akcje mocno w górę

Na informację o skupie zareagowały notowania spółki. Akcje na otwarciu drożały o ponad 2,1% - z 5,19 do 5,30 GBP. Na godzinę po otwarciu notowań za akcję trzeba było zapłacić już 5,72 GBP (+10,2% względem wczorajszego zamknięcia).

Od grudniowego dołka cena akcji Plus500 wzrosła już o prawie 100,0% i wróciła do poziomów sprzed decyzji CySEC i FCA o zakazie oferowania bonusów do depozytów i ograniczeniu dźwigni finansowej – wtedy akcje zostały przecenione o połowę w ciągu zaledwie kilku dni.

 

Plus500

plus500plus500

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


Reklama
Reklama