Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Okazje handlowe od banku Nomura

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

W serwisie bankier.pl znajdziemy dziś zestawienie pięciu propozycji transakcji na parach walutowych według banku Nomura. Prognozy japońskiego nie są może idealnym rozwiązaniem dla day-traderów, ale mogą być dobrą wskazówką co do kierunku, w którym warto otwierać transakcję.

 

  1. Long - GBPCHF

Waluty Wielkiej Brytanii i Szwajcarii raczej nie mogą zaliczyć bieżącego roku do najlepszych, choć frank w zestawieniu 32 kluczowych danych świata znajduje się w środku stawki . Funt mocno ucierpiał przez referendum w sprawie Brexitu, ale to właśnie wyspiarska waluta może liczyć na odbicie. Dane z gospodarki wskazują na ten moment, że jest ona bardziej odporna na negatywne efekty Brexitu niż się obawiano, co umacnia funta. Dodatkowo maleją szanse na to, że Bank Anglii będzie zmuszony do dalszego luzowania. Bank Nomura zaleca długą pozycję (kupno) na parze GBPCHF.

 

  1. Long - USDJPY i EURJPY

Sytuacja jena jest w tym roku zgoła odmienna od sytuacji funta. Japońska waluta należy do najsilniejszych w 2016 roku, ale Nomura uważa, że potencjał wzrostowy jena jest na wyczerpaniu. Nomura zwraca uwag na możliwość dalszego luzowania polityki pieniężnej przez Bank Japonii oraz ucieczkę kapitału za granicę, która zmniejsza presję na umocnienie jena. Nomura zaleca sprzedaż jena za euro i dolar, czyli pozycje długie (kupno) na parach USDJPY i EURJPY.

Reklama

 

  1. Long - AUDNZD

Australijczyk zyskuje dzięki odbiciu na rynkach surowcowych, przy czym Nomura proponuje kupno 'australijczyka' nie za dolara amerykańskiego, a za inną walutę z Antypodów - dolara nowozelandzkiego. W ostatnim okresie zmniejszyły się oczekiwania co do obniżek stóp procentowych w Australii. Typ japońskiego banku to long na AUDNZD.

 

  1. Long - USDZAR

Przechodząc do walut egzotycznych Nomura zwraca uwagę na randa południowoafrykańskiego. Waluta z RPA była w tym roku dość mocna, ale oczekiwane obniżki ratingów mogą szkodzić randowi w najbliższym okresie. Nomura zaleca zajęcie długiej pozycji (kupno) na parze USDZAR.

 

  1. Long- BRLCLP

Z racji tego, że raczej nie znajdziemy u brokerów kwotowania pary BRLCLP możemy propozycję Nomury rozbić na transakcje: short - USDBRL i long - USDCLP (koniecznie łącznie), choć samo kwotowanie pary USDCLP (dolar amerykański do chilijskiego peso) również może być trudne do odnalezienia.

Reklama

Obie waluty z ameryki południowej (real brazylijski i chilijskie peso) są w tym roku bardzo mocne. Nomura wskazuje na przewagę waluty brazylijskiego ze względu na niezwykle wysokie stopy procentowe w tym kraju, które kształtują się na poziomie 14%. Chilijskie peso może tracić prrzez niskie ceny miedzi.

My nie polecamy handlu na tej parze ze względu na potencjalnie nieatrakcyjne koszty transakcyjne.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


Tematy

Reklama
Reklama