Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

O konkurencji dobrych słów kilka...

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Odcinek 1 – MARCIN WENUS

 

Jest zupełnie zrozumiałe, że „biznes is biznes” i istnieje coś takiego jak rywalizacja w takich czy innych sektorach rynku. Tym „sektorem rywalizacji” jest w tym wypadku szeroko rozumiany serwis skierowany w kierunku indywidualnych inwestorów na rynku walutowym (sygnały, analiza techniczna, materiały szkoleniowe, ćwiczenia itp.)  Rywalizacja więc istnieje, rywalizacja jest faktem, dodajmy, faktem naturalnym.

 

Natomiast źle by się stało, gdyby  prężenie muskułów i zwieranie szyków, zasłaniało cel zasadniczy. A JEST NIM PODWYŻSZENIE KULTURY TRADINGU W POLSCE.

Reklama

 

Może to brzmi dość sztampowo, ale trudno to inaczej określić. Przecież zwiększenie samoświadomości traderów, podwyższenie ich umiejętności, oferowanie materiałów na wysokim merytorycznym poziomie, powinno wcześniej czy później zaowocować   poprawieniem statystyk wyników inwestycyjnych  polskich traderów. Bez tego założenia zarówno nasz serwis,  jak inicjatywy alternatywne,   byłyby pozbawione sensu.

 

Tym wpisem chciałbym więc rozpocząć  cykl, który będzie informował o dokonaniach kolegów i koleżanek z szeroko rozumianej konkurencji.  Będziemy  starali się promować te materiały, które wiążą się z głównym celem  opisanym powyżej.  Czasem, ale raczej rzadziej niż częściej, dajemy sobie prawo zasygnalizowania tematów, które nas zaniepokoją. Lecz i w tym przypadku każda uwaga ma być odniesiona do celu jakim jest rozwój umiejętności traderskich w naszym kraju.

 

Trading Jam Session 

Reklama

 

Wykłady organizowane przez grupę Trading Jam Session to inicjatywa, która daje się lubić.

 

Formuła spotkań jest ciekawa, bezpośrednia, żywa.  Obecność znających  się na rzeczy słuchaczy i dyskutantów  najwyraźniej  mocno  mobilizuje  prelegentów. W wyniku  czego nieomal każdy odcinek serii (a jest ich już ponad 40-ści)  ma coś do zaproponowania. Polecamy!

 

Inna sprawa to problem pamięci. Irytuje mnie tendencja  „nowości”. Zakłada, że wszystko co „nowe” powinno mieć przewagę nad tym , co „nienowe”. Otóż jeżeli jakiś wykład uważam za wartościowy, to nie ma  znaczenia, czy był wygłoszony rok czy 5 lat temu. Wartość to wartość i sama się uzasadnia. Nie dajmy się łapać  na  syndrom „bieżączki”.

Reklama

 

Dzisiaj polecam wykład Marcina Wenusa, szefa konkurencyjnego Comparic-u. Wykład miał miejsce nieomal rok temu i ze znanych mi wystąpień autora  –  jest najciekawszy i najbardziej pouczający.  System inwestycyjny składa się z kilku elementów i w przypadku analiz technicznych  Pana Marcina – nie bardzo się odnajduję.  Natomiast budzi respekt bezkompromisowa realizacja  odpowiedniej relacji ryzyka do zysku. Wszyscy znamy Niala Fullera i można powiedzieć, że Marcin Wenus  realizuje w  tradingowej praktyce kilka kluczowych dyrektyw propagowanych przez Niala. Mam na myśli zasadę „Set and forget” , czyli „Otwórz pozycję i zapomnij”  oraz  zasady  odpowiedniej  relacji  ryzyka do zysku. Jeżeli, jak twierdzi Nial, „ego” jest główną przyczyną porażek na forex, to nieomal „mechaniczny” system zarządzania pozycjami  w strategii Marcina Wenusa jest opcją, który warto przemyśleć, a być może wdrożyć we własny system gry.

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Zbigniew Wieczorek

Zbigniew Wieczorek

Specjalizuje się w analizie Price Action z perspektywy wysokich interwałów czasowych. Dr nauk humanistycznych, wykładowca filozofii i logiki.


Tematy

Reklama
Reklama