Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

NZD/USD przed decyzją RBNZ

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Dziś możemy spodziewać się silnych ruchów na parach z NZD ze względu na decyzję RBNZ w sprawie stóp procentowych (publikacja o godzinie 23:00). Sprawdźmy jak przed tym wydarzeniem przedstawia się sytuacja techniczna pary NZD/USD.

 

W przypadku pary dolarowej widzimy, że notowania znajdują się w krótkoterminowej tendencji spadkowej. Spadki zatrzymały się na ten moment w strefie wsparcia przy poziomie 0,738. Przed decyzją RBNZ kurs NZD/USD znajduje się pomiędzy dwoma istotnymi strefami, gdyż z góry ruchy mogą być ograniczone przez opór przy poziomie 0,7371. Jest on wyznaczony przez układ overbalance. Jego istotność potwierdzają również wcześniejsze reakcje rynku – w połowie lipca poziom ten stanowił istotny opór w trendzie wzrostowym.

W związku z krótkoterminową tendencją w spadkową day-traderzy mogą nastawiać się w pierwszej kolejności na spadki i szukać sygnałów do wejścia w momencie przebicia poziomu 0,7308 lub w przypadku istotnej reakcji podaży przy poziomie 0,7371. Przebicie tego oporu mogłoby jednak oznaczać przejęcie inicjatywy przez kupujących i wskazywać na powrót do średnioterminowego trendu wzrostowego – w takim scenariuszu konieczny wydaje się jastrzębi sygnał ze strony RBNZ, wskazujący na lepsze perspektywy dla podwyżek stóp procentowych w Nowej Zelandii.

Reklama

 

NZD/USD – H4

nzdusdnzdusd

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


Reklama
Reklama