Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

NZD/USD - formacja trójkąta

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Notowania NZD/USD od tygodnia poruszają się w ramach największej korekty ponad miesięcznego trendu wzrostowego. Korekta prowadzona jest w ramach formacji trójkąta symetrycznego, z którego w tym tygodniu mają spore szanse wybić się.

 

Pary z NZD będą w tym tygodniu narażone na podwyższoną zmienność w związku z wydarzeniem, które będzie miało miejsce jutro - późnym wieczorem poznamy decyzję banku centralnego (RBNZ) w sprawie stóp procentowych. Choć zmiana poziomu stóp nie jest oczekiwana, to podwyżka stóp procentowych staje się coraz bardziej realnym scenariuszem i wszelkie komentarze na ten temat mogą umocnić dolara nowozelandzkiego (z kolei gołębia retoryka może zadziałać odwrotnie).

Jeśli do czasu decyzji RBNZ notowania NZD/USD nie wybiją się z formacji trójkąta symetrycznego, to publikacja powinna do niego doprowadzić (przy czym w takim scenariuszu istnieje większe ryzyko fałszywych wybić). Formację trójkąta symetrycznego rozpatrujemy w kontekście kontynuacji trendu, stąd interesuje nas wybicie górą. Poziom docelowy dla wzrostów zależeć będzie od miejsca wybicia, przy czym należy spodziewać się ruchu o przynajmniej 120 pipsów. Agresywni traderzy mogą szukać wejścia po wybiciu samej formacji, natomiast bezpieczniejszym wariantem jest poczekanie na wybicie oporów przy poziomach 0,73 i 0,732.

 

NZD/USD - H1

Reklama

nzdusdnzdusd

 

NZD/USD zlecenie oczekujące buy stop

cena otwarcia:  0,7325

SL:  0,7290

TP: 0,7400

Reklama

Data wygaśnięcia 21.06.17 23:30

Przestaw SL na BE po +30 pipsach

 

Propozycja zagrania nie jest "Rekomendacją" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów. Projekcja zagrania jest wyrazem osobistych poglądów autora. Portal FXMAG, ani autor analizy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie lektury artykułu.

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


Reklama
Reklama