Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
profile icon
Reklama
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Notowania NZD/USD od tygodnia poruszają się w ramach największej korekty ponad miesięcznego trendu wzrostowego. Korekta prowadzona jest w ramach formacji trójkąta symetrycznego, z którego w tym tygodniu mają spore szanse wybić się.

 

Pary z NZD będą w tym tygodniu narażone na podwyższoną zmienność w związku z wydarzeniem, które będzie miało miejsce jutro - późnym wieczorem poznamy decyzję banku centralnego (RBNZ) w sprawie stóp procentowych. Choć zmiana poziomu stóp nie jest oczekiwana, to podwyżka stóp procentowych staje się coraz bardziej realnym scenariuszem i wszelkie komentarze na ten temat mogą umocnić dolara nowozelandzkiego (z kolei gołębia retoryka może zadziałać odwrotnie).

Jeśli do czasu decyzji RBNZ notowania NZD/USD nie wybiją się z formacji trójkąta symetrycznego, to publikacja powinna do niego doprowadzić (przy czym w takim scenariuszu istnieje większe ryzyko fałszywych wybić). Formację trójkąta symetrycznego rozpatrujemy w kontekście kontynuacji trendu, stąd interesuje nas wybicie górą. Poziom docelowy dla wzrostów zależeć będzie od miejsca wybicia, przy czym należy spodziewać się ruchu o przynajmniej 120 pipsów. Agresywni traderzy mogą szukać wejścia po wybiciu samej formacji, natomiast bezpieczniejszym wariantem jest poczekanie na wybicie oporów przy poziomach 0,73 i 0,732.

 

NZD/USD - H1

nzdusdnzdusd

 

NZD/USD zlecenie oczekujące buy stop

cena otwarcia:  0,7325

SL:  0,7290

TP: 0,7400

Data wygaśnięcia 21.06.17 23:30

Przestaw SL na BE po +30 pipsach

 

Propozycja zagrania nie jest "Rekomendacją" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów. Projekcja zagrania jest wyrazem osobistych poglądów autora. Portal FXMAG, ani autor analizy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie lektury artykułu.

 


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


komentarze

Komentarze

Sortuj według:  Najistotniejsze

  • Najnowsze
  • Najstarsze

Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję

Reklama
Reklama

Najnowsze

Polecane