Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Niemiecki rząd planuje wydać aż 93,6 miliarda euro na uchodźców

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Niemiecki rząd planuje wydać około 93,6 miliarda euro do końca 2020 roku, w związku z panującym kryzysem migracyjnym. Informacje te przedstawił magazyn Der Spiegel, powołując się na projekt dokumentu pochodzącego z federalnego Ministerstwa Finansów Niemiec, który zostanie poddany do negocjacji we wszystkich 16 krajach związkowych, tworzących republikę.

 

Podana liczba może podsycić niezadowolenie społeczne, zwłaszcza wśród rosnących ruchów anty-imigracyjnych, które pojawiają się coraz częściej w kraju posiadającym największą gospodarkę w Europie.

 

Reklama

Szczegółowe wyliczenia Ministerstwa Finansów

 

Niemiecki tygodnik Der Spiegel powiedział, że obliczenia Ministerstwa Finansów obejmują koszty zakwaterowania i integracji uchodźców, jak również mają pozwolić przeciwdziałać przyczynom, z powodu których uchodźcy uciekają z regionów dotkniętych kryzysem.

 

Niemieccy urzędnicy opiera swoje szacunki na następujących liczbach. Według nich:

  • 600.000 imigrantów ma przybyć do Niemiec jeszcze w tym roku,
  • 400.000 w przyszłym roku,
  • i 300 tysięcy w każdym kolejnym, - jak można stwierdzić z raportu.
Reklama

Oczekuje się także, że 55% zaakceptowanych uchodźców otrzyma pracę po pięciu latach pobytu w Niemczech.

 

Na razie rzecznik Ministerstwa Finansów odmówił jakiegokolwiek komentarza dotyczącego szacowanych kwot, ale wskazał na trwające rozmowy między rządem i poszczególnymi krajami związku podkreślając, że przedstawiciele landów spotkają się ponownie w dniu 31 maja, aby omówić kwestie podziału kosztów.

 

Raport pokazuje, że aż 25,7 miliarda euro byłoby potrzebne na:

  • wypłacanie zasiłków dla bezrobotnych,
  • dotacje do opłat za czynsze,
  • inne świadczenia dla zaakceptowanych uchodźców,
Reklama

którzy będą ubiegać się o azyl do końca 2020 roku.

 

Kolejne 5,7 miliarda euro byłyby potrzebne na kursy językowe, a 4,6 miliarda euro byłby wykorzystane na udzielenie pomocy imigrantom podczas szukania przez nich pracy.

 

Aktualnie rząd federalny Niemiec i poszczególne kraje w republice kłócą się w sprawie ogólnej wielkości kosztów kryzysu migracyjnego oraz w kwestii, jak dużo powinien zapłacić sam Berlin. Poszczególne stany w Niemczech od dawna narzekają, że nie mogą poradzić sobie z bieżącym napływem uchodźców oraz z powstałymi kosztami, jakie oni generują.

Reklama

 

Mówi się także, że niemieckie landy oczekują, aby rząd federalny Niemiec sam poniósł połowę kosztów związanych z kryzysem migracyjnym. Jednocześnie dodaje się, że Ministerstwo Finansów Niemiec uważa, że Berlin wziął już na swoje barki więcej niż mógł i nie myśli, aby takie zdanie mogło być uzasadnione. Przed rządem kanclerz Angeli Merkel stoi zatem poważne zadanie, aby doprowadzić sprawę do wygodnego konsensusu.

 

Źródło: Agencja Reuters

 

Reklama

Sprawdź również ofertę HFT Brokers: tutaj

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Jacek Suder

Jacek Suder

Doktorant Wydziału Finansów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Klasyk, zainteresowany rynkiem Forex. Swoją pracę zawodową łączy z nauką oraz pasją odkrywania rynków finansowych. Szczególną uwagę przywiązuje do właściwego połączenia fundamentów z sygnałami płynącymi z analizy technicznej.


Tematy

Reklama
Reklama