Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Nie ma co liczyć na spokój w 2023 roku. Będzie się działo na rynkach!

|
selectedselectedselected
Nie ma co liczyć na spokój w 2023 roku. Będzie się działo na rynkach! | FXMAG INWESTOR
pexels.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Ostatni tydzień 2022 roku na rynku walutowym mija raczej spokojnie. Brakowało w nim istotnych wydarzeń czy odczytów ważnych parametrów gospodarczych. Stąd ciekawe jest lekkie dryfowanie kursu EURUSD na północ, w kierunku wartości 1,07. Może to świadczyć o generalnej aktualnej tendencji rynkowej w kierunku osłabienia dolara.

 

Kurs EURPLN z kolei na początku tygodnia wykonał istotny ruch o kilka groszy w górę

Szersze spojrzenie jednak ujawnia, że był to po prostu ruch powrotny do poziomów 4,70, przy których przez cały listopad i grudzień konsolidowały się notowania tej pary walutowej. Niektórzy spodziewali się dziś nietypowych ruchów ze strony sektora publicznego, w celu „poprawienia” kursu złotego na koniec roku. Co prawda od strony prawnej takie zachowania w zasadzie nie są nielegalne, jednak powszechnie są uznawane za co najmniej nieuczciwe. Tym razem jednak nic takiego nie zauważyliśmy.

 

Reklama

 

 

Generalnie na spokój na rynkach w 2023 roku nie ma co liczyć

Wkraczamy w Nowy Rok z wysoką inflacją i wysokimi stopami procentowymi. Powszechnym oczekiwaniem na następne kwartały jest dezinflacja i recesja, a przynajmniej spowolnienie. Te procesy będą generowały niestabilność na poszczególnych klasach aktywów. Poszczególne gospodarki także w różnym stopniu będą nimi dotknięte. Jak zawsze, można się też spodziewać niespodziewanego. Dzięki temu nasza praca może nie jest przyjemna, ale na pewno jest ciekawa. Życzymy wszystkim sprzyjających notowań i atrakcyjnych stóp zwrotu!

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


MM Prime TFI

MM Prime TFI

MM Prime TFI S.A. jest niezależnym towarzystwem funduszy inwestycyjnych, opierającym się w pełni na polskim kapitale. Towarzystwo nie należy do żadnej kapitałowej grupy bankowej czy ubezpieczeniowej - jego założycielami są członkowie zarządu oraz rady nadzorczej spółki. Akcjonariuszami są także zarządzający funduszami, co stabilizuje politykę inwestycyjną firmy. MM Prime TFI S.A. zarządza funduszami inwestycyjnymi zamkniętymi o zróżnicowanych klasach aktywów.


Reklama
Reklama