Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Negatywne sygnały z gospodarki USA

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Dzisiejsze odczyty indeksów PMI dla przemysłu i usług w Stanach Zjednoczonych nie wniosły na rynek walutowy dodatkowej zmienności. Należy je uznać jednak za negatywny sygnał ze względu na spowolnienie w sektorze usług.

 

Wartość wskaźnika PMI dla sektora przemysłowego w USA wzrosła z 52,8 do 53,0 (zgodnie z prognozą), sygnalizując nieznaczne przyspieszenie w sektorze. W przypadku wskaźnika usługowego odczyt miał charakter przeciwny. Spadek wartości wskaźnika z 56,0 do 55,1 sygnalizuje spowolnienie w sektorze. Wymowa tego drugiego odczytu jest negatywna również ze względu na to, że oczekiwano tylko nieznacznego spadku jego wartości – do poziomu 55,9.

 

Zbiorczy wskaźnik PMI dla USA

Reklama

pmipmi

 

Dane zaprezentowane przez Markit Economics nie miały większego wpływu na sytuację dolara na rynku walutowym. W przypadku gospodarki amerykańskiej rynki dużo większą uwagę przywiązują do analogicznego wskaźnika, publikowanego przez instytut ISM. Ten odczyt zaplanowany jest jednak dopiero na 4 października – wtedy również poznamy ostateczne wartości wskaźników PMI, gdyż dzisiejsze oparte są na niepełnej puli danych ankietowych.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


Reklama
Reklama