Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Międzynarodowy Fundusz Walutowy znów straszy Brytyjczyków

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego – Christine Legarde – przemawiała dzisiaj we Wiedniu. Po prelekcji na temat kryzysu jedności w Unii Europejskiej, podzieliła się bardziej szczegółowymi spostrzeżeniami.

 

Najbardziej dominującym tematem był oczywiście Brexit i chociaż MFW powinien zachować jako taką neutralność jeżeli chodzi o politykę, to nie dało się nie wyczuć mocnej stronniczości w wypowiedzi Lagarde, przechodzącej wręcz w lekką groźbę.

 

Zdaniem szefowej MFW prognozy dla wyjścia Wlk. Brytanii z UE są wyłącznie pesymistyczne, co pokazuje konsekwencję w jej retoryce. Poprzednim razem wspominała bowiem o recesji, która ma zapanować w Wlk. Brytanii zaraz po decyzji o odłączeniu się od Unii Europejskiej oraz zapaści na rynku akcji oraz rynku nieruchomości.

Reklama

 

Lagarde również jak mantrę powtarzała korzyści, które Wlk. Brytania ponosi z tytułu uczestniczenia we wspólnym rynku. Oto niektóre z jej ciekawszych wypowiedzi:

  • Moim zdaniem jasne jest to w jaki sposób w Wlk. Brytania skorzystała i będzie nadal korzystać z członkostwa w Unii Europejskiej
  • Wspólny rynek UE przyniósł Wielkiej Brytanii więcej dochodu z handlu, niż miałoby to miejsce gdyby kraj ten działał w pojedynkę
  • Brytania skorzystała z pracy wielu utalentowanych i pracowitych imigrantów z całego świata, w tym z UE, zapewniając jednocześnie rekordowe poziomy zatrudnienia dla wszystkich mieszkańców
  • Członkostwo Wlk. Brytanii w UE sprawiło, że kraj ten jest bogatszy.

 

Widać więc, że Międzynarodowy Fundusz Walutowy popiera swoimi wypowiedziami obóz Remain, czyli pozostanie Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Poprzednie komentarze Lagarde odnośnie  Brexitu mocno podenerwowały obóz optujący za wyjściem z UE, tym razem może być podobnie. Pewne jest, że wypowiedź jednej z ważniejszych kobiet na świecie może jeszcze bardziej spolaryzować społeczeństwo brytyjskie, dodając jeszcze więcej paliwa do dalszej kampanii przedreferendalnej.

 

Na razie pozostaje nam czekać na dalszy rozwój wypadków oraz wyczekiwanie punktu kulminacyjnego, który ma nastać 23 czerwca wraz z poznaniem wyników referendum w Wlk. Brytanii.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


HFT Brokers

HFT Brokers

HFT Brokers Dom Maklerski S.A. to niezależny dom maklerski działający od 2006 roku. Specjalizuje się w handlu instrumentami pochodnymi rynku walutowego Forex, indeksów giełdowych, surowców i akcji.


Tematy

Reklama
Reklama