Rynek srebra zanegował szansę na kontynuację trendu spadkowego. Zgodnie z wcześniejszą analizą dla rynku metali szlachetnych oczekujemy w tym wypadku realizacji scenariusza spadkowego, opartego na sygnale spadkowym, który wystąpił na rynku złota.
Dwa kluczowe rynki metali szlachetnych, jakimi są rynek złota i srebra, są ze sobą silnie skorelowane (współczynnik korelacji, który przyjmuje wartości od -1 do 1, wynosi dla tych rynków ponad 0,95). Z tego względu sygnał spadkowy na jednym z nich może służyć za sygnał otwarcia pozycji na drugim z nich. Oczywiście zależność ta nie jest doskonała, gdyż w ostatnim czasie rynek srebra miał większą tendencją do wzrostów niż rynek złota, a to właśnie rynek złota powinien stanowić dla nas główne źródło zainteresowania, z tego względu, że gra na rynku srebra wiąże się ze znacznie większymi kosztami transakcyjnymi (ze względu na to, że rynek złota jest rynkiem płynniejszym).
Oczywiście najbardziej atrakcyjny scenariusz występuje wtedy, gdy sygnały na obu rynkach potwierdzają się. W obecnej sytuacji moglibyśmy wykorzystać myśl klasyka Price Action 'negacja formacji jest formacją przeciwstawną' i potraktować zanegowaną formację trójkąta na rynku srebra jako sygnał spadkowy. Trzeba jednak zaznaczyć, że na rynku srebra nie została zanegowana formacja trójkąta, a POTENCJALNA formacja trójkąta (o zaistnieniu formacji mówimy dopiero wówczas, gdy zostanie ona wybita), co daje naszemu sygnałowi słabsze znaczenie.
Srebro H4
Sygnał spadkowy na rynku srebra, choć słaby, to zgadza się ze scenariuszem spadkowym na rynku złota. Tutaj po wybiciu formacji podwójnego wierzchołka cena konsolidowała w wąskim przedziale i dziś wybiła wsparcie na poziomie 1323. Oczekiwany zasięg spadków to poziom 1295.
Złoto H4
Komentarze
Sortuj według: Najistotniejsze
Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję