Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Martin Taylor zamyka fundusz hedgingowy

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Dlaczego nie chce inwestować ?

Martin Taylor zamierza zamknąć prowadzony przez siebie fundusz hedgingowy Nevsky Capital.

Inwestor, który od 2000 roku osiągał  niewiarygodne stopy zwrotu ze swoich transakcji chce zamknąć swój fundusz Nevsky Capital. Oczywiście jest to normalne zjawisko na rynkach kapitałowych, ale dziwi fakt, że fundusz nie przeżywa żadnych poważnych trudności finansowych. Przeciwnie do oczekiwań, Martinowi Taylorowi udało się przez okres ostatnich 15 lat pomnożyć zarządzany kapitał aż ponad 64-krotnie. Takie liczby w istotny sposób oddziałują na inwestorów i powodują zdziwienie w szerokim środowisku giełdowym.

Zarządzający swoją decyzję argumentuje ostatnimi słabymi zyskami, które plasowały się na poziomie bliskim zeru. Uskarża się on na złe otoczenie rynkowe, które w długiej perspektywie nie pozwoli mu osiągnąć zadowalających stóp zwrotu z inwestycji.

Reklama

Do głównych przyczyn swojego niepokoju zalicza:

  • spadek wiarygodności danych makroekonomicznych, które napływają z gospodarek Indii i Chin; według niego państwa te w największym stopniu wpływają na sytuację globalną, a przez to staje się ona coraz bardzo niepewna i burzliwa;
  • fakt coraz większego zautomatyzowania handlu, który powoduje spadek racjonalności zawierania transakcji przez inwestorów;
  • zwiększenie wpływu polityki na gospodarki poszczególnych państw.

Zdaniem analityków z Bloomberga, taka decyzja Martina Taylora nie przyniesie nic dobrego dla szeroko pojmowanych rynków finansowych. Poza tym może ona jeszcze dodatkowo zwiększyć obecną awersję do ryzykownych aktywów i doprowadzić do ograniczenia ruchów handlowych przez inwestorów, obawiających się o utratę swojego kapitału.

Źródło: Puls Biznesu

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Jacek Suder

Jacek Suder

Doktorant Wydziału Finansów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Klasyk, zainteresowany rynkiem Forex. Swoją pracę zawodową łączy z nauką oraz pasją odkrywania rynków finansowych. Szczególną uwagę przywiązuje do właściwego połączenia fundamentów z sygnałami płynącymi z analizy technicznej.


Tematy

Reklama
Reklama