Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Małe uspokojenie na rynku funta

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Funt umocnił się względem dolara, na wieść o tym, że Wielka Brytania jest coraz bliżej wypełnienia luki po Davidzie Cameronie.

 

Lider Partii Konserwatywnej Andrea Leadsom ogłosiła, że wycofuje się z kampanii tym samym zostawiając Therese May, która piastuje już stanowisko ministra w rządzie Camerona, jako jedyną kandydatkę z ramienia partii konserwatywnej. Jednakże May dalej potrzebuje potwierdzenia od seniorów Partii Konserwatywnej zanim zostanie premierem, ale nie istnieje oficjalny harmonogram kiedy władza miałby być przekazana.

Zaraz po ukazaniu się informacji, funt zniósł spadek wynoszący 0.8% i ostatecznie zaliczył wzrost o 0.5%. Funt oddalił się od swoich 31 letnich minimów (1.2798) o około 200 pipsów.

„Teraz przynajmniej wiadomo kto będzie przewodził Wielkiej Brytanii, walka o stanowisko mogłoby się przedłużać, co zapewne osłabiłoby i tak mocno poobijanego funta” mówi Petr Krpata, analityk walutowy ING Groep NV w Londynie.

Reklama

 

Theresa May, opowiadała się za pozostaniem w Unii Europejskiej, jednak pomimo tego podczas swojego poniedziałkowego przemówienia stwierdziła: „Brexit to Brexit, stało się, teraz musimy przekuć tą decyzję w sukces.”

Innym bardzo ważnym wydarzeniem dla funta w tym tygodniu będzie posiedzenie Banku Anglii, coraz więcej analityków jest zdania, że komisja MPC zdecyduje się zagłosować za obniżeniem poziomu stóp procentowych z uwagi na chęć stymulowania gospodarki. Byłaby to pierwsza zmiana stóp procentowych od kilku lat.

„To mała nadzieja dla funta na ustabilizowanie sytuacji i zakończenie spadków, lepsza mała niż żadna” komentuje zajście Sam Lynton-Brown analityk walutowy BNP Paribas SA.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Piotr Cichorski

Piotr Cichorski

Niezależny trader. Inwestuje wyłącznie intraday'owo, koncentrując się głównie na scalpingu. Swoje inwestycje opiera przede wszystkim na reakcjach cen na publikacje makroekonomiczne. Na rynku Forex od 2010 roku.


Tematy

Reklama
Reklama