Czwartkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na eurodolarze oraz wycenie PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5524 PLN za euro, 3,7852 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1268 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,2679 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,546% w przypadku obligacji 10-letnich.
Ostatnie godziny handlu na globalnym rynku walutowym nie przyniosły istotniejszych ruchów
Udało się nieco ograniczyć układy risk-off widoczne od początku tygodnia. Gorsze statystyki COVID19 w Indiach w nikłym stopniu rzutują na szeroki sentyment wokół EM czy CEE. Lokalnie PLN nie zareagował na, znacząco lepsze, dane makro z kraju. Dynamika produkcji przemysłowej za marzec podbiła do 18,9% r/r wobec oczekiwanych 13,1% r/r, notując najwyższe podbicie od 2006r. Podobnie zaczynają się rysować oczekiwania wobec wskazania kwietniowego, jednak należy pamiętać o niskiej bazie z 2020r. Dodatkowo pozytywne sygnały napłynęły z rynku pracy, gdzie dynamika wynagrodzeń r/r wyniosła 8%. Wczorajsze wskazania skłoniły część ośrodków analitycznych do podwyższenia prognoz PKB na 2021r. Złoty pozostaje jednak „niewzruszony” - po okresie podwyższonej zmienności i wzroście kursu EUR/PLN do 4,68 i następnego spadku do 4,50 PLN pozostajemy aktualnie w fazie lokalnej konsolidacji.
W trakcie dzisiejszej sesji poznamy dane dot. sprzedaży detalicznej za marzec, gdzie spodziewana jest dynamika 10,9% r/r
Ponadto warto zwrócić uwagę na odczyt produkcji budowlano-montażowej (oczek. -9,4%). W szerokim kalendarzu makro mamy dziś posiedzenie EBC oraz wnioski o zasiłek dla bezrobotnych z USA.
Z rynkowego punktu widzenia kwotowania PLN znajdują się w lokalnej konsolidacji przy 4,55 EUR/PLN. Koszyk BOSSA PLN sygnalizuje możliwy, lekki ruch korekcyjny.
Komentarze
Sortuj według: Najistotniejsze
Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję