Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Kurs węgierskiego forinta prognozy na najbliższe dni: będzie się działo na EURHUF

|
selectedselectedselected

Raport Deutsche Banku z ostatniego kwartału rzucił nowe światło na aktualne wyzwania stojące przed niemiecką gospodarką. Wyniki wskazują, że wzrost gospodarczy Niemiec w ostatnim kwartale 2023 roku znacząco odbiegł od oczekiwań, osiągając poziom zero. Sektor przemysłowy, ponownie wykazujący spadek, został wskazany jako główny czynnik wpływający na ten niezadowalający wynik. 

Zmienność kursu forinta EUR/HUF! Czy rynek jest przygotowany na nadchodzące wyzwania?
freepik.com
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Analiza Deutsche Banku wskazuje, że w ostatnim kwartale 2023 roku wzrost gospodarczy Niemiec znacząco odbiegł od oczekiwań, osiągając zero. Według ekspertów banku, główną przyczyną tego słabego wyniku ponownie był spadek w sektorze przemysłowym. Trudna sytuacja koniunkturalna w Niemczech oraz negatywne skutki sytuacji na Morzu Czerwonym wpływają na perspektywy popytu w sektorze w najbliższej przyszłości.

 

Wyzwania niemieckiej gospodarki: Analiza Deutsche Banku z ostatniego kwartału

Niemniej jednak, według analizy Deutsche Banku, dane dotyczące sprzedaży detalicznej w grudniu wykazały pozytywny trend. Pomimo spowolnienia o 0,2 procent w porównaniu do poprzedniego roku, sprzedaż detaliczna znacząco przewyższyła oczekiwania. Co więcej, na miesiąc zanotowano wzrost o 1,4 procenta, co stanowi najwyższy wzrost od marca 2022 roku. Ten wzrost dotyczył wielu grup produktów, co dodatkowo dodaje pozytywnego światła sytuacji.

 

Trendy inflacyjne i kurs walutowy

Jeśli chodzi o inflację, to według analizy Deutsche Banku wskaźnik ten ponownie wykazywał tendencję spadkową w styczniu, osiągając poziom 3,8 procenta i ponownie wpisując się w zakres celu inflacyjnego banku centralnego. Jednakże, należy zauważyć, że główną rolę w tym spadku odegrały efekty bazowe.

Reklama

Niemiecki bank centralny kontynuuje swój kurs luzowania monetarnego, ostatnio obniżając stopę procentową o 100 punktów bazowych. Według prognoz Deutsche Banku, można spodziewać się kolejnych obniżek stóp procentowych, prawdopodobnie o 300 punktów bazowych.

Co ważne, według analizy Deutsche Banku, kurs forinta względem euro (EUR/HUF 386,50) w ciągu najbliższych sześciu miesięcy prawdopodobnie pozostanie stabilny. Niemniej jednak, ewentualne niespodziewane duże obniżki stóp procentowych mogą krótkotrwałe przynieść presję na deprecjację waluty.

 

EUR/HUF kurs

kurs wegierskiego forinta prognozy na najblizsze dni bedzie sie dzialo na eurhuf grafika numer 1kurs wegierskiego forinta prognozy na najblizsze dni bedzie sie dzialo na eurhuf grafika numer 1


Wykres EUR/HUF

kurs wegierskiego forinta prognozy na najblizsze dni bedzie sie dzialo na eurhuf grafika numer 2kurs wegierskiego forinta prognozy na najblizsze dni bedzie sie dzialo na eurhuf grafika numer 2

 

Reklama

W ostatnim miesiącu wzrost kursu waluty wyniósł 2.37% w stosunku do drugiej waluty. Oznacza to, że w ostatnim miesiącu wartość tej waluty wzrosła w porównaniu do drugiej o 2.37%.

W ciągu ostatniego roku odnotowano wzrost kursu o 2.97%. To sugeruje, że w ciągu ostatniego roku wartość tej waluty wzmocniła się o 2.97% względem drugiej waluty.

W okresie dwóch lat odnotowano największą zmienność, gdzie kurs wzrósł o 5.73%. Oznacza to, że w ciągu dwóch lat wartość tej waluty znacząco wzrosła w stosunku do drugiej waluty.

Jednak najbardziej znacząca zmienność wystąpiła w okresie pięciu lat, gdzie kurs waluty wzrósł aż o 25.49%. To oznacza, że w ciągu pięciu lat wartość tej waluty znacząco urosła w porównaniu do drugiej waluty.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Wiktoria Gut

Wiktoria Gut

Redaktor portalu FXMAG


Reklama
Reklama