Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
profile icon
Reklama
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Spis treści

  1. Wydarzenia i komentarze
    1. §  PL:
    2. Część bankierów centralnych nie podziela tej opinii
  2. Rynki na dziś
    1. Rynek krajowy
      1. Rynki zagraniczne

        §  US: Dziś o godz. 14:30 opublikowane będzie wyliczenie za lipiec inflacji

        PCE
        Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.
        8.8998
        -1.56 %
        Dywidendy
        1 dzień
        -2.2 %
        1 tydzień
        -1.11 %
        1 miesiąc
        -2.41 %
        6 miesięcy
        -2.2 %
        w USA, tj. deflatora konsumpcji prywatnej. Wskaźnik ten stanowi preferowaną przed Fed miarę dynamiki cen konsumenta. Lipcowy odczyt okaże się najprawdopodobniej wysoki i zbliżony do czerwcowego, gdy wyniósł 4,0% r/r. Za oczekiwaniami tymi przemawiają stabilizacja innego indeksu cen konsumpcyjnych dla USA – inflacji CPI, który w lipcu ukształtował się na poziomie z czerwca (5,4% r/r).

        §  US:

        Późnym popołudniem rozpocznie się coroczne sympozjum amerykańskich bankierów centralnych w Jackson Hole. Zwyczajowo stanowi ono okazję do komunikowania ważniejszych zmian w polityce pieniężnej w USA. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, będzie miało ono formę wideokonferencji. Centralnym punktem tegorocznej edycji będą perspektywy normalizacji polityki monetarnej USA, w szczególności terminu rozpoczęcia zmniejszania skupu aktywów przez Fed. Kluczowe w tym zakresie będzie wystąpienie szefa Fed J.Powella.

        Komentarz dzienny – Sesja w oczekiwaniu na dane o inflacji PCE w USA oraz wystąpienie J.Powella podczas sympozjum w Jackson Hole - 3Komentarz dzienny – Sesja w oczekiwaniu na dane o inflacji PCE w USA oraz wystąpienie J.Powella podczas sympozjum w Jackson Hole - 3 

        Wydarzenia i komentarze

        §  PL:

        Narodowy Bank Polski opublikował wczoraj opis dyskusji na posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej, które miało miejsce 8 lipca, gdy przedstawiono nową projekcję makroekonomiczną. Poznaliśmy także wyniki głosowania, które odbyło się na tym spotkaniu. Opis dyskusji naszym zdaniem nie wnosi zasadniczo nowych informacji pomocnych ocenie perspektyw polityki pieniężnej w Polsce. Większość członków Rady nadal twierdzi, że „prowadzona przez NBP polityka pieniężna sprzyja utrwaleniu ożywienia aktywności gospodarczej po pandemicznej recesji oraz stabilizuje inflację na poziomie zgodnym z celem inflacyjnym NBP w średnim okresie".

        Część bankierów centralnych nie podziela tej opinii

        W lipcu, podobnie jak w czerwcu, E.Gatnar, Ł. Hardt i K.Zubelewicz ponownie poparli wniosek o podwyższenie o 15 pkt baz. stopy referencyjnej, który jednak nie uzyskał poparcia większości. Pewną ciekawostką jest fakt, że ci członkowie, utożsamiani z jastrzębią frakcją, zagłosowali obok J. Kropiwnickiego za obniżeniem oprocentowania środków rezerwy obowiązkowej z 0,10% do 0,01%. Decyzję tę naszym zdaniem może uzasadniać chęć poprawy wyniku finansowego NBP. Być może RPP chce w ten sposób złagodzić skutki dla NBP zaostrzenia polityki pieniężnej w postaci podwyżki stopy referencyjnej i wzrostu stopy rezerw obowiązkowych. W opisie po posiedzeniu ponownie podkreślono znaczenie niepewności związanej z możliwym nasileniem pandemii i jej negatywnym wpływem na gospodarkę

        . Według naszych założeń czynnik ten będzie tracił stopniowo na znaczeniu i wraz z projekcją listopadową wskazującą na brak realizacji w średnim okresie celu inflacyjnego znajdzie się większość w Radzie do akceptacji rozpoczęcia cyklu zacieśniania polityki pieniężnej. Podkreślamy wszakże dużą determinację większości członków do stabilizacji stóp procentowych, stąd nasza prognoza obarczona jest wysoką niepewnością. Tym większą, że lipcowe dane z krajowej gospodarki realnej okazały się nieco słabsze od oczekiwań.

         Komentarz dzienny – Sesja w oczekiwaniu na dane o inflacji PCE w USA oraz wystąpienie J.Powella podczas sympozjum w Jackson Hole - 2Komentarz dzienny – Sesja w oczekiwaniu na dane o inflacji PCE w USA oraz wystąpienie J.Powella podczas sympozjum w Jackson Hole - 2

        Rynki na dziś

        Dzisiejsza sesja upłynie pod znakiem oczekiwania na wystąpienie prezesa Fed na sympozjum w Jackson Hole oraz publikację danych o inflacji PCE w USA. Biorąc pod uwagę, iż konferencja rozpocznie się późnym popołudniem polskiego czasu reakcja może być jednak ograniczona lub przesunięta na poniedziałek. Dlatego też oczekujemy utrzymania się kursu w dotychczasowym paśmie wahań. Niewielki wpływ na rynek powinna mieć także ewentualne wyniki przeglądu ratingu Polski przez agencję Fitch. Rynek wycenił już zbliżającą się perspektywę rozpoczęcia redukcji skupu obligacji przez Fed, stąd wyraźniejszej reakcji oczekiwalibyśmy tylko w przypadku podania bardziej szczegółowych informacji w tym zakresie. Na krajowym rynku długu oczekujemy dalszej presji na stopniowy wzrost rentowności w oczekiwaniu na zbliżający się moment rozpoczęcia normalizacji polityki pieniężnej także w Polsce.

        Komentarz dzienny – Sesja w oczekiwaniu na dane o inflacji PCE w USA oraz wystąpienie J.Powella podczas sympozjum w Jackson Hole - 1Komentarz dzienny – Sesja w oczekiwaniu na dane o inflacji PCE w USA oraz wystąpienie J.Powella podczas sympozjum w Jackson Hole - 1

        Rynek krajowy

        Kolejna sesja na krajowym rynku walutowym upłynęła pod znakiem niskiej zmienności, która na parze

        EUR/PLN
        EUR/PLN
        4.27
        -0.03 %
        1 tydzień
        2.13 %
        1 miesiąc
        1.88 %
        1 rok
        -0.94 %
        5 lat
        -6.04 %
        nie przekraczała 1 grosza. W trakcie wczorajszej sesji kurs EUR/PLN utrzymywał się nieco powyżej 4,57, pozostając w okolicach środowego zamknięcia. Zmienności nie był y w stanie wygenerować nawet publikacje sprawozdań z lipcowych posiedzeń ECB i RPP, które zawierały kilka ciekawych elementów. Nieco większe wahania widoczne były na parze CHF/PLN, ponieważ osłabienie na rynkach bazowych wsparło zniżkę kursu CHF/PLN o blisko 1,5 grosza do poziomu 4,2385. Na krajowym rynku długu rentowności obligacji zanotowały kolejną sesję wzrostową, głownie w segmencie 5-10 lat, czemu sprzyjały zwyżki rentowności także na rynkach bazowych. Przybliżająca się perspektywa początku normalizacji polityki pieniężnej w Polsce, ale także w USA tworzą presję na zwyżkę dochodowości obligacji. Przy stabilnych notowaniach papierów krótkoterminowych, nastąpiło nieznaczne wystromienie krzywej dochodowości.

        Rynki zagraniczne

        Eurodolar zatrzymał się na poziomie 1,1750 i obecnie nie ma impulsów, które byłyby wybić go z marazmu. W trakcie wczorajszej sesji zmienność kursu EUR/USD wyniosła zaledwie 0,5 centa. Brak publikacji istotnych danych makro oraz atmosfera wyczekiwania na piątkowe sympozjum w Jackson Hole powstrzymywały inwestorów przez większymi ruchami. Na tle stabilnego eurodolara, wyraźnie większą zmiennością charakteryzował się wczoraj kurs EUR/CHF, który wzrósł do niemal 1,08, - tygodniowego maksimum. Rentowności na bazowych rynkach długu kontynuują stopniowy marsz w górę. Wczoraj o kolejne 2 pkt baz. wzrosła dochodowość niemieckiej i amerykańskiej 10-latki do odpowiednio -0,41% i 1,35%.

        Reklama

         


        Millennium analizy i komentarze

        Millennium analizy i komentarze

        Bank Millennium jest ogólnopolskim, nowoczesnym bankiem oferującym swoje usługi wszystkim segmentom rynku poprzez sieć placówek, sieci indywidualnych doradców i bankowość elektroniczną. Wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie i najlepsze tradycje bankowości, z powodzeniem konkurując we wszystkich segmentach rynku finansowego.


        Tematy

        Informacje wiadomości frank szwajcarski kurs kurs frank szwajcarski frank szwajcarski cena ile kosztuje frank szwajcarski 1 frank szwajcarski frank szwajcarski kurs nbp frank szwajcarski prognozy frank szwajcarski online frank szwajcarski kurs wykres frank szwajcarski symbolkantor internetowy frank szwajcarski frank szwajcarski forex kursy walut frank szwajcarski frank szwajcarski kalkulator kurs frank szwajcarski nbp po ile jest frank szwajcarski frank szwajcarski pln frank szwajcarski wykres frank szwajcarski nbp frank szwajcarski banknoty wygląd cena frank szwajcarskifrank szwajcarski kantor frank szwajcarski monety po ile frank szwajcarski frank szwajcarski moneta frank szwajcarski banknoty frank szwajcarski kredyty frank szwajcarski kupno frank szwajcarski sprzedaż banknoty frank szwajcarski frank szwajcarski na pln waluta frank szwajcarski frank szwajcarski prognoza frank szwajcarski kurs prognozy frank szwajcarski przelicznik frank szwajcarski ile to zł kursy walut frank szwajcarski nbpkantor frank szwajcarski frank szwajcarski złoty frank szwajcarski nowe banknoty czy frank szwajcarski będzie spadał frank szwajcarski skrót pozew zbiorowy frank szwajcarski euro frank szwajcarski frank szwajcarski wiadomości frank szwajcarski cinkciarz ile kosztuje frank szwajcarski w polsce frank szwajcarski notowania kurs franka szwajcarskiego kurs franka nbp kurs franka prognozy kurs franka wykreskurs franka kantor kurs franka szwajcarskiego nbp kurs franka bph kurs franka pko bp kurs franka prognozy 2020 kurs franka szwajcarskiego wykres kurs franka prognozy 2019 kurs franka online kurs franka szwajcarskiego prognozy kurs franka dzisiaj aktualny kurs franka kurs franka bankier kurs franka cinkciarz kurs franka getin bank kurs franka szwajcarskiego onet cinkciarz kurs franka aktualny kurs franka szwajcarskiego kurs franka raiffeisen nbp kurs franka kurs franka getin średni kurs franka kurs franka w getin banku kurs franka prognoza kurs euro do franka notowania franka szwajcarskiego notowania franka notowania franka szwajcarskiego wykres notowania franka wykres notowania franka prognozy najwyższe notowania franka

        notowania franka szwajcarskiego prognozy 2016

        notowania kursu franka szwajcarskiego

        notowania franka szwajcarskiego prognozy 2015

        notowania franka online kurs franka notowania notowania kurs franka

        notowania franka 2017

        kurs franka szwajcarskiego notowania cena franka cena franka szwajcarskiego

        cena franka nbp

        aktualna cena franka szwajcarskiegocena franka szwajcarskiego w kantorach cena franka szwajcarskiego nbp aktualna cena franka cena franka dzisiaj

        cena franka wykres

        cena franka szwajcarskiego wykres

        kiedy spadnie cena franka

        średnia cena franka

        cena franka w niemczech

        cena franka w pko bp

        cena franka szwajcarskiego w 2002 roku

        cena franka pko

        komentarze

        Komentarze

        Sortuj według:  Najistotniejsze

        • Najnowsze
        • Najstarsze

        Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję

        Reklama
        Reklama

        Najnowsze

        Polecane