Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Kolejna ważna zmiana w organach spółki X-Trade Brokers DM S.A.

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Notowany na polskiej giełdzie broker XTB poinformował wczoraj o zmianach w Radzie Nadzorczej spółki. Na stanowisko Przewodniczącego został powołany Jakub Leonkiewicz.

 

„Zarząd X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A. ("Spółka", "XTB") informuje, że w dniu 30 maja 2017 r. do Spółki wpłynęło oświadczenia od Pana Jakuba Zabłockiego, zgodnie z którym korzystając z uprawnienia określonego w § 15 ust. 4 Statutu Spółki Pan Jakub Zabłocki odwołał siebie ze stanowiska Przewodniczącego Rady Nadzorczej Spółki z dniem 30 maja 2017 r. jednocześnie powołując na to stanowisko Pana Jakuba Leonkiewicza.” – czytamy w raporcie X-Trade Brokers DM S.A.

 

Reklama

Obok Leonkiewicza w skład Rady Nadzorczej wchodzi jeszcze czterech członków: Łukasz Baszczyński, Jarosław Jasik, Michał Kędzia i Bartosz Zabłocki.

 

Pan Jakub Leonkiewicz swoją karierę zawodową rozpoczął w 2001 r. w dziale rozwoju biznesu w Interhyp.de w Niemczech. W latach 2001-2002 pracował w Roland Berger Strategy Consultants w Niemczech. W latach 2002-2015 Jakub Leonkiewicz związany był z J.P. Morgan – najpierw jako analityk w zespole fuzji i przejęć w Londynie a od 2012 r. jako dyrektor J.P. Morgan w Warszawie, gdzie odpowiedzialny był za praktykę J.P. Morgan na Polskę oraz kraje nadbałtyckie. Od listopada 2015 do stycznia 2017 pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej XTB.

 Aktualnie pan Jakub Leonkiewicz pełni funkcję partnera w funduszu private equity Avia Capital.

 Jakub Leonkiewicz ukończył w 2002 r. z tytułem magistra Szkołę Główną Handlową na kierunku finanse i bankowość. W 2000 r. Jakub Leonkiewicz uczestniczył w CEMS Master Programme (Community of European Management Schools) na London School of Economics oraz był stypendystą na wydziale ekonomii Christian-Albrecht Universität zu Kiel.

Reklama

 

Koniec roszad

W tym roku doszło do kilku poważnych zmian w gównych organach spółki. W styczniu zdecydowano się na odwołanie prezesa Jakuba Malego ze względu na zbyt niskie tempo realizacji celów strategicznych i rozwoju grupy kapitałowej. Wtedy też do Zarządu powołano dwóch dodatkowych członków – Filipa Kaczmarzyka i Omara Aronouta. Ten drugi w marcu został powołany na stanowisko prezesa. W międzyczasie funkcję tę pełnił Jakub Zabłocki.

Wczorajsza decyzja spółki będzie najprawdopodobniej końcem zmian w jej głównych organach. Jak informuje XTB, zmiany miały „charakter strategiczny, a ich celem było zapewnienie natychmiastowej intensyfikacji procesów rozwojowych jak i ciągłości realizacji kluczowych działań operacyjnych Spółki do momentu przejęcia ich przez nowo powołanego Prezesa Zarządu.”

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


Reklama
Reklama