Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Kłopoty amerykańskiego rynku nieruchomości

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Dzisiejsza publikacja danych z wtórnego rynku nieruchomości okazała się negatywna dla dolara. Reakcja rynku walutowego była jednak nieznaczna, jako że inwestorzy skupieni są dziś na wieczornej decyzji Fed.

 

W sierpniu sprzedaż istniejących nieruchomości spadła o 1,7% w stosunku do lipca i w ujęciu annualizowanym wyniosła 5,35 mln. Ekonomiści liczyli na wzrost sprzedaży o 0,3%.

To trzeci z rzędu spadkowy miesiąc na wtórnym rynku nieruchomości. Sprzedaż istniejących nieruchomości była w sierpniu najniższa od roku.

Reklama

Dane z pierwotnego rynku nieruchomości poznamy we wtorek 26 września.

 

Sprzedaż istniejących nieruchomości

rynek nieruchomościrynek nieruchomości

 

Na rynku walutowym obserwowaliśmy bardzo małą reakcję i symboliczne osłabienie dolara amerykańskiego. Dziś kluczowym wydarzeniem dla amerykańskiej waluty jest wieczorna decyzja Fed w sprawie stóp procentowych. To właśnie wtedy należy oczekiwać najwyższej zmienności na parach z USD – należy tu zwrócić uwagę na godziną 20:00, gdy opublikowana zostanie decyzja i na 20:30, gdy rozpocznie się konferencja prasowa z udziałem Janet Yellen.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


Reklama
Reklama