Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Jakie zalety ma scalping?

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Ceny instrumentów finansowych stale się zmieniają. Każde złożone zlecenie wpływa na dynamikę rynku i może wywołać reakcję inwestorów, którzy handlują na danym walorze. Zmiany te mogą być wykorzystywane przez traderów stosujących tak zwany scalping.

 

Ideą tej metody handlu jest uchwycenie niewielkich zmian ceny. W przypadku, gdy instrument finansowy jest płynny i ruchy na nim są dynamiczne, trader ma możliwość zastosowania techniki scalpingu. Wykonuje wtedy kilkadziesiąt transakcji dziennie, ryzykując na każdej małą część kapitału i liczy na osiągnięcie niewielkiego zysku.

Płynne instrumenty finansowe pozwalają traderom wykorzystać zmiany w cenie. Podczas normalnych warunków rynkowych ceny są stabilne, a spread jest niewielki. Popyt i podaż równoważą się. Jednak gdy warunki rynkowe stają się mniej stabilne, zwiększa się różnica w cenach, a spread rośnie. Wtedy popyt i podaż się nie równoważą. Jest to zapowiedź zmiany płynności na rynku.

 

Reklama

Psychologia w scalpingu

 

Scalping jest metodą, której stosowanie wywołuje skrajne emocje, takie jak strach czy chciwość. Początkujący scalperzy zmieniają swoją strategie, gdy rynek zaczyna poruszać się szybciej na ich korzyść i chcą zyskać więcej, niż początkowo zakładany poziom realizacji zysków. W odwrotnej sytuacji strach nie pozwala początkującemu traderowi na zamknięcie stratnej pozycji i uniknięcie większych strat. Wtedy też, taka osoba liczy na odwrócenie tendencji na rynku. Pokonanie problemów natury psychologicznej jest kluczem do sukcesu w scalpingu.

 

 

Stosunek ryzyka do zysku

Reklama

 

Stosunek ryzyka do zysku w strategii scalpingu najczęściej wynosi 1 do 1. Oznacza to, że trader oczekuje 1 dolara zysku w zamian za zaryzykowanie 1 dolara. Taka strategia polega na łapaniu szybkich ruchów o niewielkim zasięgu. W strategii nie jest wymagane utrzymywanie dużego zabezpieczania przez dłuższy czas i czekanie na zmiany cen na rynku. Początkujący traderzy, którzy zmieniają oczekiwany stosunek zysku do ryzyka podczas handlu zazwyczaj ponoszą straty. Na przykład, jeśli inwestor ryzykuje 25 centów, by zyskać 25 centów, a na rynku zmiana wyniosła 30 centów to handel powinien zostać niezwłocznie zakończony. Ryzykując 30 centów dla 25 centów zysku w dłuższej perspektywie trader poniesie stratę.

 

Podsumowanie

 

Daytraderzy, którzy chcą stosować scalping powinni generować przychód i minimalizować straty. Kluczem do sukcesy w scalpingu jest znalezienie ruchu o odpowiednim impecie do wejścia w rynek, stosowanie właściwego zarządzania ryzykiem i opanowanie emocji. Wtedy strategia powinna przynosić zyski.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


easyMarkets

easyMarkets

easyMarkets (wcześniej EasyForex) jest brokerem świadczącym usługi w 160 krajach. Zapewnia dostęp do ponad 175 produktów inwestycyjnych, w tym: walut, towarów i opcji. easyMarkets posiada licencję cypryjską - CySEC (ważną na terenie całej UE na mocy dyrektywy MIFiD) oraz australijską - ASIC.


Tematy

Reklama
Reklama