Aktualnie na parze walutowej NZDUSD realizuje się jeden ze scenariuszy wyznaczanych w poprzeniej analizie, którą możesz przeczytać tutaj.
Cena dotarła właśnie do oporu wynikającego z położenia punku B potencjalnej struktury harmonicznej wewnętrznej (reakcja ceny z 20.10.16r.). Jeżeli pzoiom ten zostanie wybity i wzrosty będą kontynuowane to punktu D należy szukać w strefie 78.6%-88.6%.
Wykres 1. Para walutowa NZDUSD interwał H4
W przypadku wyznaczania układów harmonicznych wewnętrznych zawszę biorę pod uwagę projekcję AB=CD (FE100) oraz mierzenia zewnętrzne z odcinka BC. W przypadku tego układu niestety ani geometria 1:1, ani mierzenia zewnętrzne nie wypadają blisko współczynników wyznaczonych z fali XA (78.6% oraz 88.6%). W przypadku tak dużej niedokładności pomiędzy poszczególnymi poziomami dokładne określenie punktu D będzie trudne. Dlatego też w takiej sytuacji lepiej jest podzielić pozycję na części.
Wykres 2. Para walutowa NZDUSD interwał H4
Wykres 3. Para walutowa NZDUSD interwał H4
Spodobał Ci sie mój artykuł i chcesz się dowiedzieć więcej na temat bardziej zaawansowanych technik wykorzystujących geometrię oraz narzędzia Fibonacciego? Zobacz moje ostatnie wykłady z cyklu: Handluj z Harmonią.
Komentarze
Sortuj według: Najistotniejsze
Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję