Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Harker (Fed) pomaga dolarowi w umocnieniu

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Wczoraj mogliśmy usłyszeć komentarze jednego z przedstawicieli Fed na temat podwyżek stóp procentowych. Były to komentarze pozytywne dla dolara, choć nie zabrakło w nich odrobiny ostrożności.

 

Po dawce ostrożnych komentarzy ze strony decydentów z Fed, wczoraj mogliśmy usłyszeć korzystne dla dolara słowa, które umocniły oczekiwania co do podwyżki stóp procentowych w USA w grudniu tego roku. Za te słowa odpowiada Patrick Harker, czyli w zasadzie członek FOMC, który w tym roku najmocniej popierał podwyżki stóp procentowych, choć w drugiej połowie roku nieco stonował swoje podejście.

Wczoraj szef Fed z Filadelfii przyznał, że jeszcze jedna podwyżka stóp procentowych w tym roku wydaje się odpowiednim krokiem. Zaznaczył jednak, że jego prognoza może się zmienić, jeśli inflacja nie zacznie rosnąć.

Jeśli Fed dokona jeszcze jednej podwyżki stóp procentowych w tym roku, to uda mu się wypełnić plan nakreślony jeszcze w grudniu ubiegłego roku (rok wcześniej mu się to nie udało). Co istotne, Harker prognozuje, ze również w przyszłym roku dojdzie do trzech podwyżek stóp i jego prognoza jest zgodna z wrześniowymi projekcjami przedstawicieli Fed.

Reklama

 

Dolar dyskontuje rosnące prawdopodobieństwo podwyżki stóp

Po wczorajszej sesji oczekiwania co do grudniowej podwyżki stóp procentowych znów wzrosły do ponad 90% (obecnie 92%), co pomaga dolarowi w odbiciu po korekcie z ubiegłego tygodnia.

 

Indeks dolara

dolardolar

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


Reklama
Reklama