Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

GPW prezentuje swoją nową stronę internetową

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie będzie mieć nową stronę internetową. Czy zmiana ta będzie korzystna dla inwestorów, zwiększając ich wygodę i poprawiając dostęp do informacji?

 

Nowa strona

GPW ogłosiła, że niebawem obecną witrynę GPW zastąpi jej nowa wersja. Giełda udostępniła użytkownikom jej wersję beta, dostępną pod adresem new.gpw.pl.

 

Akty prawne, uchwały i komunikaty GPW, do czasu przełączenia strony będą dostępne w obecnych wersjach serwisów gpw.pl (dla głównego rynku akcji), newconnect.pl (dla rynku akcji spółek rozwojowych) i gpwcatalyst.pl (dla rynku obligacji).

Reklama

 

Wszystko w jednym miejscu

Nowy wygląd strony jest moim zdaniem całkiem obiecujący. Oczywiście szata graficzna to kwestia poczucia estetyki. Na plus zaliczyć można jednak wyciągnięcie wielu istotnych danych „na wierzch”.

 

Moim zdaniem najważniejszą zmianą jest umieszczenie obok siebie na samej górze, zakładek dla wszystkich rynków prowadzonych przez GPW w Warszawie. Mamy tam zarówno Główny Parkiet, jak i rynek NewConnect, rynek obligacji Catalyst, które również możemy zobaczyć w nowej odsłonie. Ponadto mamy linki zewnętrzne do stron Towarowej Giełdy Energii oraz BondSpot (spółki prowadzącej Regulowany Rynek Pozagiełdowy oraz Alternatywny System Obrotu, a także rynek Treasury BondSpot Poland).

 

Uważam, że zintegrowanie stron GPW, NewConnect i Catalyst jest bardzo dobrym posunięciem. Dzięki temu można mieć dostęp do rynków akcji i obligacji w jednym miejscu, choć póki co mają różne domeny (ciekawe czy pozostanie tak w ostatecznej wersji strony). Szkoda, że nie zastosowano podobnego rozwiązania w przypadku BondSpot i TGE, ale przynajmniej linki do nich są na samej górze strony.

Reklama

 

Jako, że jest to wersja beta, można przesyłać Giełdzie swoje uwagi i sugestie, na udostępniony przez nią adres mailowy, który znajdziecie na obecnej stronie GPW.

 

(źródło grafiki głównej: pixabay.com)

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Kamil Marszycki

Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.


Reklama
Reklama