Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

George Soros jednak zarobi na Brexicie?

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Fundusz należący do Georga Sorosa zajął krótkie pozycje dla około 7 milionów akcji Deutsche Bank AG, była to reakcja na spadający kurs akcji banku związanych z Brexitem.

 

Według raportu niemieckich instytucji, pozycja zajęta w piątek to ekwiwalent 0,51% całej wartości Deutsche Banku, dokument nie przedstawia jednak ceny po jakiej pozycja została zajęta.

 

Na samym otwarciu piątkowej sesji akcje Deutsche banku spadły o 16%, kończąc dzień z wynikiem -14% i ceną 13,37 euro za akcję. Najwyższą ceną w tym dniu było 13.95 euro, przy takim założeniu, pozycja złożona przez Fundusz Sorosa opiewałaby na sumę 98 milionów euro. Kurs banku spadał dalej podczas poniedziałkowej sesji.

Reklama

 

Spadki spowodowane brytyjskim referendum mogą spowodować konieczność zaakceptowania strat z aktywów handlowych oraz skłaniać klientów do zaprzestania gromadzenia kapitału oraz realizacji zleceń. Może to skomplikować starania Deutsche Banku o podniesienie poziomu kapitałów, który miał odwrócić skutki spadków giełdowych czyniących z banku najgorzej wycenianego kredytodawcę.

 

Analitycy Goldman Sachs szacują, że przez wystąpienie Wielkiej Brytanii z UE, zyski europejskiego sektora bankowego mogą w trzy lata zmaleć o 32 miliardy euro, natomiast banki Wielkiej Brytanii stracą na wyjściu około 10 miliardów.

 

Inni robią podobnie

Reklama

Brytyjski fundusz hedgingowy Marshall Wace także posiada krótkie pozycje opiewające na 6,6 miliona akcji Deutsche Banku. Według dokumentów transkacja została zawarta w połowie miesiąca co sugeruje znaczny zysk na pozycji do tej pory, jednakże rzecznik prasowy Marshall Wace odmówił komentarza co do wyników tranakcji.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Piotr Cichorski

Piotr Cichorski

Niezależny trader. Inwestuje wyłącznie intraday'owo, koncentrując się głównie na scalpingu. Swoje inwestycje opiera przede wszystkim na reakcjach cen na publikacje makroekonomiczne. Na rynku Forex od 2010 roku.


Tematy

Reklama
Reklama