Dzisiejszym wydarzeniem rynkowym było z pewnością ogłoszenie decyzji Banku Kanady w sprawie stóp procentowych, o czym można przeczytać dokładniej w komentarzach w sekcji Makroekonomicznej. Natomiast biorąc pod uwagę sytuację techniczną, z pewnością warto spojrzeć w dłuższej perspektywie na mniej popularną parę walutową jaką jest EURCAD.
EURCAD, Tygodniowy
Na wykresie tygodniowym bieżąca świeca jest bardzo ważną świecą z perspektywy techniki Ichimoku. Mimo, że obraz rynku nie premiuje w całkowity sposób podaży, to cena znajduje się w tym momencie pod chmurą wzrostową, co informuje o przewadze podaży w dłuższym terminie. Na niekorzyść sprzedających jest natomiast duża odległość linii Kijun od Tenkan sen oraz ceny. Chikou span natomiast premiuje podaż będąc po linia ceny oraz wszystkimi średnimi. Patrząc na niższe interwały punkt przewagi można zaliczyć więc na korzyść pozycji krótkich.
EURCAD, Dzienny
Na interwale dziennym od cena znajduje się w tym momencie wewnątrz formacji trójkąta budowanego od początku kwietnia bieżącego roku. Sądząc po budowie samej formacji trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na zasięg ruchu w przypadku powodzenia reakcji zgodnej z wybiciem. Jeśli chodzi o samą technikę Ichimoku, to podobnie jak na wyższym interwale przewagę na wykresie ma podaż. Cena znajduje się w tym momencie poniżej chmury, a linie Tenkan oraz Kijun są ustawione prospadkowo. Linia Kijun znajduje się w okolicy ceny, ale w przypadku wybicia z formacji dołem, będzie potwierdzać ruch spadkowy.
Podsumowując, mamy ciekawą formację klasyczną budowaną przez dłuższy czas, a technika Ichimoku premiuje stronę podażową, więc z pewnością warto na bieżąco przyglądać się sytuacji i w odpowiednim momencie podjąć ryzyko opowiadając się za którąś ze stron.
Komentarze
Sortuj według: Najistotniejsze
Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję