Deutsche Bank ma "poważne" i "systemowe" nieprawidłowości, których doszukano się w przeprowadzonej kontroli w sprawie przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy oraz w finansowaniu terroryzmu - poinformował Financial Times na podstawie poufnego listu brytyjskiej agencji regulującej rynki finansowe w Wielkiej Brytanii (FCA).
Organizacja nadzorcza zajmująca się regulacją pożyczek krótkoterminowych - the Financial Conduct Authority (FCA), poleciła wykonać odrębną niezależną opinię w tej sprawie. Odmówiła jednak komentarza w tej sprawie.
"Nasz ogólny wniosek jest taki, że Deutsche Bank w swoich oddziałach w Wielkiej Brytanii miał poważne śledztwo w sprawie AML (to jest w sprawie przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy), finansowaniu terroryzmu, które miały charakter systemowy" - Financial Time zacytował list FCA, z dnia 2. marca.
Pod koniec 2014 roku, FCA nałożył na biura Deutsche Banku w Londynie zwiększony nadzór ze względu na obawy o nieprawidłowości w zarządzaniu i kontroli banku.
Po dokonaniu przeglądu, FCA zarządził sporządzić raport tak zwany skilled persons report - zwany także raportem Sekcji 166. Ma on ocenić prace naprawcze Deutsche Banku, które muszą zostać przeprowadzone.
Nowy prezes Deutsche Banku, John Cryan, który rozpoczął pracę w lipcu, chce przeprowadzić głęboką restrukturyzacje banku, która obejmuje odświeżenie procedur zarządzania.
Cryan ogłosił w listopadzie przegląd mechanizmów pozyskiwania klientów i procedur lustracyjnych podczas pozyskiwania nowych klientów. Stwierdził również zawieszenie naboru nowych klientów z 109 krajów, które zostały określone jako wysokiego ryzyka. Dla porównaniu wcześniej tylko klienci z 30 krajów zostali sklasyfikowani jako zbyt ryzykowni.
Raport z listu FCA wyszedł dzień po publicznej kłótni między członkami rady nadzorczej Deutsche Banku i wyrzuceniu członka Rady za zadanie oczyszczenie przeszłości związanej ze skandalami.
Największy bank w Niemczech (próbujący wydobyć się z regulacyjnych i prawnych tarapatów, które kosztowały go już miliardy dolarów), ogłosił rezygnację Georga Thoma, głównego prawnika do spraw finansowych, który stał na czele rady nadzorczej Komitetu Etyki.
Źródło: Reuters
Komentarze
Sortuj według: Najistotniejsze
Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję