Jedną z walut, która korzysta na wzrostach cen ropy jest korona norweska. Norwegia jest jednym z kluczowych producentów surowca, niezrzeszonych w kartelu OPEC. Z tego względu kurs jej waluty jest skorelowany z ceną baryłki ropy.
Na rynku ropy trwają próby wybicia ponad dwumiesięcznej konsolidacji. Jeśli rynek trwale przełamie strefę oporu przy poziomach 54,3$ (WTI) i 57,4$ (BRENT), to zyskać na tym mogą waluty surowcowe, w tym korona norweska i
Analizując parę EUR/NOK widzimy, że już od ponad roku, czyli od momentu odbicia cen na rynku ropy, widoczny jest tutaj trend spadkowy. Korona umacniała się w stosunku do euro nawet w okresie ostatniej konsolidacji na rynku ropy. Obecnie na wykresie interwału H4 trwa korekta ostatniego impulsu spadkowego. Po jej zakończeniu oczekiwać będziemy kolejnego ruchu w dół.
Kluczowym wydarzeniem, w kontekście scenariusza spadkowego, było ostatnie odbicie od poziomu 8,84, który wcześniej służył jako wsparcie, a obecnie stanowi opór dla rynku.
EUR/NOK - H4
Sygnałem rozpoczęcia kolejnego impulsu spadkowego może być wybicie potencjalnej formacji trójkąta symetrycznego. Na wykresie możemy zauważyć, że poprzednia korekta przybrała formę korekty płaskiej, która pozwoliła na wyznaczenie formacji trójkąta. Możemy więc liczyć, że podobna sytuacja będzie miała miejsce teraz.
Sygnał spadkowy otrzymamy w momencie wybicia dolnego ramienia trójkąta. Minimalny zasięg spadków to okolice poziomu 8,76. Z zajmowaniem pozycji krótkich, w oparciu o przedstawioną formację, warto zaczekać do momentu wybicia strefy wsparcia przy poziomie 8,80.
EUR/NOK - H1
Czytaj również: Waluty egzotyczne - Jak handlować na koronie norweskiej?
Komentarze
Sortuj według: Najistotniejsze
Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję