Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

EUR/GBP z szansą na wybicie z trójkąta

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Dziś przed nami potencjalna wyższa zmienność na parach z EUR i GBP. Prześledźmy zatem perspektywy fundamentalne i techniczne dla pary EUR/GBP.

 

Na notowania pary EUR/GBP mogą dziś wpływać wypowiedzi szefów banków centralnych ze strefy euro i Wielkiej Brytanii. Najpierw zmienność podnosić mogą komentarze Mario Draghiego. Akurat jego słowa mogą mieć mniejsze znaczenie dla rynku, ze względu na to, że mogliśmy go słuchać już wczoraj. Oczekuje się, że Draghi utrzyma swoją gołębią retorykę. Więcej niewiadomych jest w przypadku Marka Carneya. Ten w ubiegłym tygodniu wypowiadał się dość gołębio, co osłabiło funta. Szef BoE stoi jednak w obliczu sporego podziału wśród decydentów, którzy coraz bardziej skłaniają się w kierunku podwyżek stóp procentowych. Jeśli Carney rozwinie swój pogląd na temat zacieśniania polityki pieniężnej i oceni szanse na podwyżkę stóp procentowych do końca roku, to funt może dynamicznie reagować.

 

Reklama

Wzrost zmienności na EUR/GBP może znacząco wpłynąć na sytuację techniczną na rynku. W ostatnich dwóch tygodniach kurs pary konsolidował w ramach formacji trójkąta symetrycznego. Wybicie z trójkąta powinno zasygnalizować nam dalszy kierunek ruchu. W pierwszej kolejności rozpatrujemy wybicie górą, jako ruch zgodny z panującą wcześniej tendencją. Przy wybiciu górnego ograniczenia trójkąta oczekiwać będziemy ruchu w górę o około 140 pipsów. To powinno wywindować kurs w okolice poziomu 0,8965.

 

EUR/GBP – H4

eurgbpeurgbp

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


Reklama
Reklama