Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

EUR/AUD - odwrócenie trendu staje się faktem

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

W ramach analizy rynku AUD/USD omówiłem scenariusz związany z osłabieniem dolara australijskiego. Podobny możemy stworzyć dla rynku EUR/AUD. Tutaj dodatkowym aspektem jest siła euro po niedzielnych wyborach prezydenckich we Francji.

 

EUR

W najbliższych tygodniach na euro wciąż oddziaływać będą kwestie związane z wyborami we Francji. Druga tura wyborów odbędzie się 7 maja i do tego czasu notowania euro będą reagowały na zmiany poparcia dla poszczególnych kandydatów. Faworytem cały czas jest tutaj Emmanuel Macron i jeśli jego przewaga nad Le Pen będzie się klarowała, to euro może zyskiwać.

Innym fundamentalnym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę w kontekście euro jest posiedzenie EBC. W czwartek poznamy najnowszą decyzję w sprawie stóp procentowych. O ile nie należy się spodziewać zmian w polityce pieniężnej Banku, to decydenci EBC sygnalizują możliwe zmiany w komunikacji z rynkami, które mają mieć bardziej gołębi charakter. Od tego jak bardzo gołębi będzie komunikat EBC zależeć będzie reakcja euro. Jeśli zmiany w komunikacie będą jedynie kosmetyczne, to euro może się umocnić. W przeciwnym wypadku istnieje zagrożenie spadkami.

 

AUD

W kontekście waluty Australii z perspektywy fundamentalnej kluczowe wydają się dane o inflacji za pierwszy kwartał, które poznamy dziś w nocy (3:30 czasu polskiego). W ubiegłym tygodniu analogiczne dane z Nowej Zelandii okazały się pozytywne dla dolara nowozelandzkiego. Niezależnie od tego jak wypadną dane z Australii możemy spodziewać się sporej zmienności na parach z AUD i ruchów o zasięgu kilkudziesięciu pipsów po publikacji.

Reklama

 

EUR/AUD

Z perspektywy technicznej dla pary EUR/AUD kluczowe były dwa wydarzenia. Pierwszym było przebicie oporu przy poziomie 1,43. Wyznaczał go układ overbalance, wsparty zniesieniem 61,8% ostatniego impulsu spadkowego. Do wybicia doprowadziła reakcja rynków na wyniki wyborów we Francji. To wydarzenie zmieniło charakter rynku i odczytujemy je jako sygnał kontynuacji ruchu w górę. Początkowo kontynuację wzrostów zatrzymywał inny ważny poziom - 1,44. Drugim ważnym wydarzeniem jest właśnie dzisiejsze przebicie tego poziomu. W tym wypadku podstawowym celem dla rynku będzie poziom 1,4875. Reakcji ze strony podaży możemy spodziewać się w okolicy 1,458.

 

EUR/AUD - D1

euraudeuraud

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


Tematy

Reklama
Reklama