Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Esther George - niskie stopy procentowe mogą być źródłem ryzyka

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Esther George, szefowa oddziału FED w Kansas city uważa, że ostatni silny odczyt z amerykańskiego rynku pracy stanowi silny argument za podwyżką stóp procentowych. George przemawiała wczoraj w Lake Ozark w stanie Missouri.

 

Szefowa oddziału FED w Kansas City, ma podobnie mocno jastrzębie podejście do polityki pieniężnej jak jej koleżana z Cleveland, Loretta Mester, która przemawiała dziś w Sydney.

"Gospodarka jest bliska pełnego zatrudnienia" - powiedziała wczoraj George. "A pomimo tego krótkoterminowe stopy procentowe pozostają na historycznie niskich poziomach. Utrzymywanie stóp procentowych na zbyt niskim poziomie również może być źródłem ryzyka".

Podobnego komunikatu możemy doszukiwać się w komentarzach Loretty Mester, która wielokrotnie powtarzała, że zbyt długie oczekiwanie z podwyżką stóp procentowych może być źródłem ryzyka dla sektora finansowego.

Reklama

 

Podczas czterech tegorocznych posiedzeniach FOMC George dwukrotnie głosowała za podwyżką stóp procentowych. Podczas czerwcowego posiedzenia opowiedziała się jednak za utrzymaniem stóp procentowych na niezmienionym poziomie. Wtedy największy wpływ na decyzję FED miał fatalny odczyt z rynku pracy, a także zbliżające się referendum w Wielkiej Brytanii.

George przyznała, że majowy raport sprawił, że na horyzoncie pojawiło się widmo spowolnienia, ale te obawy ustąpiły dzięki świetnym danym w raporcie za czerwiec. Najbliższe posiedzenie FOMC zaplanowane jest na 26-27 lipca i bardzo możliwe, że George ponownie znajdzie się po stronie zwolenników szybkiego zacieśnienia polityki pieniężnej i zagłosuje za podwyżką stóp procentowych.

 

Więcej o polityce pieniężnej FED czytaj w najnowszym wydaniu magazynu FxMag: FED, rynek akcji, rynek obligacji

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


Tematy

Reklama
Reklama