Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Minutki potwierdzają ostrożność FED

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Dzisiaj o godzinie 20.00 został opublikowany raport z ostatniego posiedzenia FOMC, czyli popularne minutki, które potwierdziły zdecydowaną zachowawczość bankierów centralnych z USA.

Rezerwa Federalna przede wszystkim zdecydowała w czerwcu o pozostawieniu stóp procentowych w USA na tym samym poziomie z powodu referendum w sprawie Brexitu. Ponadto zostało powiedziane, że w USA nie wzrosną stopy procentowe do czasu, kiedy będzie wiadomo jakie dokładnie konsekwencje miałoby wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

„Członkowie razem zgodzili się, że przed ustanawianiem nowych kroków w polityce monetarnej, należy czekać na dodatkowe informacje dotyczące konsekwencji głosowania Brytyjczyków.” – możemy przeczytać w raporcie.

Na spotkaniu również została poruszona kwestia obniżenia tempa wzrostu zatrudnienia, które oglądaliśmy jakiś czas temu. Był to kolejny główny powód pozostawienia wysokości stóp na obecnym poziomie.

W raporcie możemy przeczytać, że decyzja Brytyjczyków o wyjściu z Unii Europejskiej jest bezprecedensowym wydarzeniem wprowadzającym na rynek ryzyko i niepewność, przede wszystkim z powodu tego, że nikt nie wie dokładnie jakie konsekwencje będzie miało to wydarzenie dla globalnej gospodarki.

Reklama

Przed wynikiem głosowania w Wielkiej Brytanii członkowie FED jasno dawali znać o dwóch możliwych podwyżkach stóp planowanych jeszcze w tym roku, natomiast w sytuacji, która nastąpiła wspomniano, że tak duża niepewność co do wydarzeń gwarantuje bardziej ostrożne podejście do tego tematu.

Najbliższe posiedzenie FOMC odbędzie się 26-27 lipca.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Michał Łyko

Michał Łyko

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Ekspert japońskiej metody inwestowania Ichimoku Kinko Hyo - jednej z najstarszych metod analizowania oraz konstrukcji wykresów. Na rynkach finansowych od ponad 3 lat.


Tematy

Reklama
Reklama