Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Dorsz nadchodzi! - czyli jak Norges Bank promuje nowe banknoty

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Większość z nas zapewne pamięta niedawną prezentację banknotu o nominale 500 złotych - poważną i podniosłą, bo w końcu chodzi o pieniądze. Bank centralny Norwegii prezentując nowy banknot 200 koron poszedł w zupełnie inną stronę, czego efektem jest dość… zaskakujące viedeo.

 

Ten wpis nie będzie traktował o rynku walutowym w rozumieniu tradera/spekulanta. Kwestie związane z banknotami w poszczególnych krajach nie mają wpływu na notowania tych walut, ale nie sposób przejść obojętnie obok prezentacji, którą zafundował nam norweski bank centralny. Ja to kupuję!

 

Norges Bank jest obecnie w trakcie wprowadzania nowych banknotów do obiegu. Sławnych Norwegów, których znajdziemy na obecnych banknotach, zastąpią symbole związane z morzem i Norwegią. W maju bieżącego roku NB wprowadza do obiegu nowe banknoty o nominałach 100 NOK i 200 NOK. Na pierwszym z nich będzie prezentowała się Łódź z Oseberg – łódź wikingów z IX wieku. Banknot 200 NOK zdobić będzie dorsz, czyli ryba którą Norwegowie otoczyli niezwykłym kultem.

Reklama

Bank centralny postawnowił w dość ciekawy sposób promować banknot z dorszem. W tym celu stworzył krótki film video, zatytułowany „Dorsz nadchodzi”. Skandynawowie raczej nie kojarzeni są z dużym ‘luzem’, ale najwyraźniej tak poważna instytucja jak bank centralny, zdecydowała się pokazać, że o pieniądzach można mówić nie tylko w garniturze…

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


Reklama
Reklama