Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Dolar spada po słabych danych z USA

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Wartość dolara amerykańskiego osłabiła się w piątek wobec euro i jena japońskiego po słabych danych z gospodarki USA. Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych poinformowała, że produkcja przemysłowa spadła o 0,6% w marcu, przez co była na takim samym poziomie jak miesiąc wcześniej. Ponadto indeks Uniwersytetu Michigan obrazujący nastroje konsumentów wykazał spadek zaufania konsumentów do poziomu 89,7 w kwietniu z poziomu 91,0 który odnotowano w marcu. Był to czwarty z rzędu spadek miesięczny tej wartości.

 

"Poza kilkoma pozytywnymi niespodziankami, większość danych z amerykańskich raportów gospodarczych w tym tygodniu  podkreśliła bieżące wyzwania w gospodarce amerykańskiej" - powiedziała Kathy Lien, analityk BK Asset Management.

 

Reklama

Lien przewiduje, że amerykańska Rezerwa Federalna co najmniej do czerwca powstrzyma się od dalszych podwyżek stóp procentowych i może lekko obniżyć swoją projekcję wzrostu dla amerykańskiej gospodarki.

 

Analitycy debatowali również nad tym, jaki wpływ na wymianę zagraniczną będzie mieć niedzielne spotkanie głównych producentów ropy w Doha, którzy chcą omówić potencjalną umowę, mającą na celu ograniczenie produkcji tego surowca. Lien przewiduje, że brak osiągnięcia porozumienia doprowadzi do załamania się cen ropy naftowej, wpłynie deprymująco na światowe giełdy, ale jednocześnie podniesie wartość dolara "jako, że awersja do ryzyka powróci na rynki."

 

Portal Commonwealth Foreign Exchange powiedział, że załamanie w rozmowach w Doha "może szybko wyhamować ostatnie wzrosty na czarnym złocie, a także będzie oddziaływać na spadki na różnych rodzajach akcji oraz na dalsze osłabienie na parze dolar/jen."

Reklama

 

Źródło: Fin24

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Jacek Suder

Jacek Suder

Doktorant Wydziału Finansów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Klasyk, zainteresowany rynkiem Forex. Swoją pracę zawodową łączy z nauką oraz pasją odkrywania rynków finansowych. Szczególną uwagę przywiązuje do właściwego połączenia fundamentów z sygnałami płynącymi z analizy technicznej.


Tematy

Reklama
Reklama