Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Dane o inflacji zgubne dla CAD

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Dzisiejsze dane o inflacji w Kanadzie mocno wstrząsnęły kursem CAD. Wszystko przez ich znaczenie dla polityki pieniężnej Banku Kanady. Potencjalne zacieśnianie polityki pieniężnej może nie być tak blisko jak sygnalizowała w ubiegłym tygodniu Carolyn Wilkins.

 

Według najnowszych danych, inflacja w Kanadzie spadła w maju z 1,6% do 1,3%. Oczekiwano spadku jedynie do poziomu 1,5%. W ujęciu miesiąc do miesiąca ceny rosły o 0,1% (prognoza: 0,2%), czyli najsłabiej w 2017 roku.

 

Inflacja

 inflacjainflacja

Reklama

 

W ostatnich dniach nadzieje rynków na podwyżkę stóp procentowych w Kanadzie były dość wysokie, dzięki czemu dolar kanadyjski prezentował się całkiem nieźle, pomimo negatywnych informacji z rynku ropy (spadki cen tego surowca osłabiają walutę Kanady). Dzisiejsze dane o inflacji mogą mocno schłodzić zapędy decydentów z Banku Kanady. Znaczący spadek dynamiki cen w maju oddala perspektywę zacieśniania polityki pieniężnej. To z kolei przekłada się na osłabienie dolara kanadyjskiego.

 

W reakcji na dane kurs USD/CAD zwyżkował o około 80 pipsów, co oznacza, że reakcja rynku była znacząco większa od wczorajszej (po dobrych danych o sprzedaży detalicznej).

 

USD/CAD - M5

usdcadusdcad

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


Reklama
Reklama