Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Dane makro wpływają na notowania dolara

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Dane o sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych okazały się rozczarowujące. Słaby odczyt za sierpień osłabił dolara amerykańskiego.

 

Według dzisiejszych danych obroty w handlu detalicznym spadły w sierpniu o 0,2% w stosunku do lipca, choć oczekiwano, że wzrosną o 0,1%. To najgorszy wynik od marca. Dodatkową negatywną informacją jest rewizja danych za lipiec z +0,6% do +0,3% m/m. Bazowa sprzedaż detaliczna (sprzedaż po wyłączeniu samochodów) wzrosła o 0,2% przy prognozie na poziomie 0,5% m/m.

Roczna dynamika sprzedaży detalicznej spadła z 4,2% do 3,2%, co oznacza, że w ujęciu rok do roku, obroty rosną najwolniej od roku.

Reklama

 

Sprzedaż detaliczna (r/r)

sprzedaż detalicznasprzedaż detaliczna

 

Dane o sprzedaży detalicznej w USA były najważniejszym wydarzeniem w dzisiejszym ubogim kalendarzu makroekonomicznym. Podniosły one nieco zmienność na rynku walutowym, osłabiając dolara. Kurs EUR/USD w reakcji na publikację zwyżkował o około 25 pipsów. Był to więc ruch w oczekiwanych przez nas granicach.

 

Reklama

Dziś na notowania dolara mogą jeszcze wpłynąć dane o produkcji przemysłowej w Stanach Zjednoczonych, a także indeks nastrojów konsumentów, przygotowywany przez Uniwersytet Michigan.

 

EUR/USD - M5

eurusdeurusd

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


Reklama
Reklama