Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Czy raport z rynku pracy USA da wsparcie rynkom finansowym

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Inwestorzy mają powody by z nadzieją oczekiwać dzisiejszego raportu z rynku pracy w USA. Dobre dane mogłyby pomóc w ożywieniu rynków po spadkach z bieżącego tygodnia.

 

Oczekuje się, że raport NFP wskaże na wzrost zatrudnienia w sektorze pozarolniczym o 215 tyś. w grudniu. Tym razem wyniki raportu już w mniejszym stopniu oceniane będą pod kątem ewentualnego wpływu na politykę FED, a bardziej pod kątem tego co powiedzą o stanie amerykańskiej gospodarki.

 

Ostatnie dane pochodzące z gospodarki USA były dość słabe. Raport z sektora przemysłowego wskazał na pogłębiające się spowolnienie aktywności gospodarczej w tym obszarze, pomimo tego, że rynek pracy nadal pozostaje silny. Kolejne dobre dane dla tego sektora mogłyby dać rynkom siłę do odreagowania paniki, jaką na globalne rynki wprowadziły Chiny.

Reklama

 

"Istnieje ryzyko, w przypadku zbyt niskiego wzrostu zatrudnienia, np. poniżej 100 tyś. Jednak jeśli odczyt będzie lepszy niż 250 tyś. to może to dać rynkom wsparcie, którego potrzebują" - stwierdził Mark Kepner, dyrektor zarządzający w Themis Trading.

 

Na co patrzą inwestorzy

Inwestorzy oczekują po dzisiejszym raporcie czterech rzeczy.

Po pierwsze liczą na to, że wzrost miejsc pracy utrzyma się na poziomie wyższym niż 200 tyś. W ubiegłym roku pomiędzy styczniem a listopadem średnia miesięcznego wzrostu zatrudnienia wyniosła 210 tyś.

Reklama

Ważnymi czynnikami dla inwestorów są również stawki godzinowe w sektorze publicznym, oraz to jak wygląda sytuacja w sektorze usługowym i w przemyśle.

 

Źródło informacji: MarketWatch

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Jakub Wilk

Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.


Tematy

Reklama
Reklama