Waluty
EUR-USD: spadamy
W ostatnim czasie EUR-USD wykonał korektę, która sprowadziła kurs w rejon wsparcia 1,0482, po czym byki przystąpiły do obrony. Kilkukrotna próba testu tego wsparcia nie udała się podaży, co dało bykom pretekst do wyprowadzenia kolejnego impulsu w kierunku lokalnego szczytu na 1,1033. Jednak odbicie nie dotarło do oporu, przez co lokalnie nadal buduje się tendencja boczna.
GBP-USD: funt i dolar idą łeb w łeb
Kurs GBP-USD po zameldowaniu się w rejonie wsparcia 1,1757 odbił, a następnie nie dotarł do oporu na 1,2448, co wkomponowuje się w budowanie lokalnej konsolidacji (górny jej rejon to właśnie okolice 1,2448). W ramach konsolidacji żadna ze stron nie ma większej przewagi, a kurs może falować od bandy do bandy w oczekiwaniu na zewnętrzny impuls. Tuż powyżej znajduje się kolejny opór na 1,2646 wzmacniany przez obecność linii trendu spadkowego.
EUR-PLN – marazm na notowaniach euro/złoty
Naruszenie przez EUR-PLN lokalnego istotnego oporu na 4,7742 w połowie lutego nie wystarczyło, aby go pokonać i kurs w ostatnich tygodniach ponownie zniżkuje, a w marcu stabilizował się bez wyraźnego kierunku przy minimach korekty. Wspomniany poziom jest nadal pierwszym oporem, natomiast wsparcie znajduje się w okolicy 4,6247. Falowanie kursu pomiędzy tymi pułapami prawdopodobnie nie da żadnej ze stron wyraźniejszych argumentów.
USD-PLN bez większej reakcji
USD-PLN po osiągnięciu minimum przeceny odreagował do przełamanego wsparcia na 4,5147, wykonując tym samym ruch powrotny, a następnie ponownie cofnął się do dołka z lutego na 4,2611. W ten sposób buduje się konsolidacja przy minimach fali spadkowej, co powinno argumenty za ponownym ruchem w kierunku jej górnej bandy.
Zobacz także: Prognozy dla walut od najlepszych polskich analityków, będzie się działo na FOREXIE
Surowce
Ropa WTI (USD)
Notowania w ostatnich dniach przełamały dotychczasowy dołek korekty na 70,20, i praktycznie przetestowały dołek na 62. Dało to pretekst do odbicia, po powrocie powyżej przełamanego wsparcia na 70,20 – wyraźnie przyspiesza. W ten sposób byki zyskały atut za wyprowadzeniem kontry w rejon strefy oporu 92,90-97,70.
Złoto (USD/oz)
Byki na złocie nie mają siły, aby przełamać opór na 2000, co przekłada się na konsolidowanie się kursu pod tym oporem. Fakt utrzymywania się kursu wysoko może informować o utrzymywaniu się nadal byczej dominacji, co dawałoby okazje do przełamania tego oporu i pokierowania kursu do szczytu na 2073. Jeśli jednak byki nie pokonają oporu na 2000, to korekta będzie miała otwarte drzwi nawet do dołka na 1808.
Zobacz także: Prognozy dla cen ropy, gazu i złota – sprawdź co znani polscy analitycy sądzą o przyszłości surowców
Giełdy
S&P500
Kurs S&P500 po pokonaniu długoterminowej linii trendu spadkowego nieznacznie odbił, a następnie w ostatnich tygodniach wykonał pełny ruch powrotny do tej linii, pełniącej obecnie rolę pierwszego wsparcia. Aktualnie byki podjęły kolejną próbę impulsu, który na początek mógłby dotrzeć do maksimów z lutego, a następnie do poziomego oporu na 4322.
DAX
Kurs indeksu DAX zdołał wybronić się na wsparciu 14815-15050, co dało impuls do wzrostu, który aktualnie dotarł i testuje maksima z początku marca. Jeśli byki go pokonają, to otworzą drogę do ważnego długoterminowego oporu na 16290.
Komentarze
Sortuj według: Najistotniejsze
Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy i rozpocznij dyskusję