Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Co się wydarzy w tym tygodniu? 25.01-29.01

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Jeżeli interesujesz się handlem pod wydarzenia makro ten tydzień powinien Cię zadowolić. Będzie działo się sporo, szczególnie w jego drugiej połowie. Jak zawsze wyselekcjonowałem kilka newsów, które powinny ruszyć rynkiem najbardziej. A jeśli temat news tradingu jest dla Ciebie zupełnie obcy i najchętniej omijałbyś wszystkie wydarzenia szerokim łukiem to sprawdź, gdzie czają się potencjalne pułapki. Poniżej przegląd nadchodzących 5 dni:

 

Poniedziałek

Tydzień handlowy można zacząć dosyć oryginalnie - o 15 swoje dane z rynku pracy poda rząd Meksyku. Jeżeli nie boisz się handlu na walutach egzotycznych to weź pod uwagę USD/MXN, większość brokerów ma ją w swojej ofercie. Uwaga, poślizgi gwarantowane.

Najważniejszym wydarzeniem dzisiaj będzie wystąpienie Mario Draghiego wieczorem o 19. Jak za każdym razem przypominam, że handel pod konferencje jest trudny bo nie wiemy, o której dokładnie zacznie się ruch. W tym przypadku lepiej wstrzymać się z zajęciem pozycji do końca konferencji jeżeli sytuacja rynkowa na to pozwoli.

Reklama

Czy powinieneś handlować? Raczejnie.

 

Wtorek

Sytuacja we wtorek przedstawi się analogicznie do poniedziałku. Mamy jedną ważną konferencję i jedną publikację danych, z kraju o egzotycznej walucie.

Tym krajem będzie Polska i podobnie jak Meksyk opublikuje swoje dane z rynku pracy o 10 rano. Niestety USDPLN rzadko reaguje na te dane w sposób uzasadniający podjęcie ryzyka. Ruch rzadko przekracza 100 pipsów przy spreadzie wynoszącym u różnych brokerów zazwyczaj kilkadziesiąt.

Kolejna konferencja tego tygodnia - tym razem o 11:45 przemówi szef Bank of England, Mark Cairney.

Reklama

Czy powinieneś handlować? Raczejnie.

 

Środa

Ciekawy dzień. Już o 1.30 w nocy dane o inflacji konsumenckiej z Australii, które powinny ruszyć AUDUSD na minimum kilkanaście pipsów.

A już w ciągu dnia o 16:30 zwolennicy handlu na ropie będą śledzić dane dotyczące jej zapasów ze Stanów, wieczór z kolei należy do banków centralnych.

O 20 swój poziom stóp procentowych przedstawią Stany Zjednoczone, a o 21 Nowa Zelandia. W obu przypadkach zmiany są bardzo mało prawdopodobne, natomiast oba kraje będą również przedstawiać równolegle swoje projekcje makroekonomiczne. Ruch jest gwarantowany, nieznana jest tylko jego skala.

Reklama

Czy powinieneś handlować? Tak.

 

Czwartek

O 10:30 swoje dane dot. PKB przedstawi Wielka Brytania. Spodziewam się ruchu ok. 20 pipsów minimum.

Poza tym o 14:30 wyjdą joblessy ze Stanów, których nie polecam handlować.

Czy powinieneś handlować? Możesz.

Reklama

 

Piątek

Jedyny news, któremu przyjrzałbym się tego dnia to PKB z Kanady o 14:30. Ruch gwarantowany.

Poza tym mamy masę publikacji, z których żadna nie nadaje się do news tradingu.

Czy powinieneś handlować? Możesz.

 

Reklama

*wszystkie podane godziny są czasu hiszpańskiego, który pokrywa się z czasem polskim, a więc GMT +1.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Adrian Białkowski

Adrian Białkowski

Fascynat handlu na wydarzeniach makroekonomicznych. Forexem zajmuje się zawodowo od ponad 3 lat. Twórca bloga FX Newsman (www.fxnewsman.com).


Tematy

Reklama
Reklama