Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Co się wydarzy w tym tygodniu? 19.09-23.09

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Z wydarzeniami makroekonomicznymi zazwyczaj jest tak, że jeżeli danego tygodnia jest ich natłok, to w następnym zazwyczaj możemy handlować bez większych niepokojów. Tak w pewnym sensie jest też i tym razem, poprzedni tydzień obfitował w newsy z całego świata, a więc przez najbliższe dni będzie działo się mniej.

 

Poniedziałek

 

Jak co tydzień - pierwszy dzień nie obfituje w ważne wydarzenia. Te mniej ważne w sumie też nie. Omijać.

Reklama

 

Czy powinieneś handlować? Absolutnie nie.

 

Wtorek

 

Nie daj się podpuścić wszystkim makro kalendarzom, które oznaczają raport Banku Australii jako bardzo istotne wydarzenie! Ruch na tym newsie jest naprawdę symboliczny i absolutnie nie ma sensu wstawać o 3:30 żeby obserwować kilka-kilkanaście pipsów ruchu na AUD/USD.

Reklama

 

Jeżeli interesują Cię egzotyki to możesz sprawdzić zachowanie HUF na publikacji stóp procentowych o 14:00. Ja jednak raczej omijam dane z takich krajów - za duży spread i niepewność.

 

Jeśli natomiast lubisz handel na CAD to uwaga o 18:30 - zaplanowane wystąpienie szefa Banku Kanady może wprowadzić duża dynamikę na tej walucie.

 

Czy powinieneś handlować? Nie.

Reklama

 

Środa

 

W nocy z wtorku na środę poznamy decyzje, jakie zapadną w sprawie polityki monetarnej Japonii. Ten kraj pojawia się w moich wpisach bardzo rzadko, ponieważ nigdy do końca nie wiadomo, o której dokładnie poznamy komunikat BoJ. Wspominam o tym wydarzeniu z dwóch powodów:

  • Bank Japonii może zapowiedzieć kolejne kroki zmierzające do luzowania polityki monetarnej, co może osłabić jena
  • jeżeli zostawisz transakcje z JPY na noc może spotkać Cię niemiła niespodzianka w środę rano, kiedy otworzysz platformę. Oczywiście na tym ruchu można też zarobić, ale zawsze staraj się wyszukiwać w miarę pewnych i przewidywalnych newsów do tradingu.

 

Sesja europejska nie przyniesie nam żadnych istotnych publikacji, natomiast już o 20:00 zaczynamy najważniejsze wydarzenie tego tygodnia - stopy procentowe z USA! Osobiście uważam, że jeszcze za wcześnie na oczekiwanie zmian, ale cały rynek będzie reagował na wydarzenia tego wieczoru niezależnie od tego jakie by one nie były. W końcu mówimy o największej gospodarce świata. O 20:30 zaczniemy konferencję po publikacji i tu też spodziewaj się kolejki górskiej na parach związanych z dolarem oraz indeksach.

Reklama

 

Jeżeli braknie Ci emocji tego dnia to już o 23:00 będziemy świadkami kolejnej publikacji dotyczącej stóp procentowych - tym razem z Nowej Zelandii. Co za dzień!

 

Czy powinieneś handlować? Tak.

 

Czwartek

Reklama

 

Ten dzień nie przyniesie newsów nadających się do tradingu w moim rozumieniu. Będziemy świadkami kilku pomniejszych publikacji, np. o sprzedaży domów na rynku wtórnym USA o 16:00, ale czwartek będzie raczej dniem odpoczynku po super-środzie.

 

Czy powinieneś handlować? Nie.

 

Piątek

Reklama

 

Jak to często się składa tydzień zakończą dane z Kanady. O 14:30 jednocześnie poznamy poziom inflacji konsumenckiej oraz sprzedaży detalicznej z tego kraju, a to oznacza prawdopodobnie spory ruch na parach związanych z CAD. Średni ruch na tych wydarzeniach to ok. 25 pipsów w pierwszej minucie po publikacji.

 

Czy powinieneś handlować? Możesz.

 

Pisałem, że w tym tygodniu będzie mniej wydarzeń makro? Tak. Ale wcale nie pisałem, że będzie nudno, a wręcz przeciwnie - Super Środa powinna wynagrodzić nam relatywnie małą ilość newsów w pozostałe dni tygodnia. Powodzenia!

Reklama

 

*wszystkie podane godziny są czasu hiszpańskiego, który pokrywa się z czasem polskim, a więc GMT +2.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Adrian Białkowski

Adrian Białkowski

Fascynat handlu na wydarzeniach makroekonomicznych. Forexem zajmuje się zawodowo od ponad 3 lat. Twórca bloga FX Newsman (www.fxnewsman.com).


Tematy

Reklama
Reklama