Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Co się wydarzy w tym tygodniu? 18.04-22.04

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

To niestety nie będzie wybitnie fascynujący tydzień dla zwolenników wydarzeń makroekonomicznych i handlu pod wydarzenia. Jeżeli szukasz naprawdę solidnych wydarzeń z gwarantowanym ruchem po publikacji to będziesz zawiedziony - tym razem taki news pojawi się tylko w czwartek.

 

Poniedziałek

Jak właściwie każdy poniedziałek. Leniwie i bez dużej zmienności. Dzisiaj nie ma nic ciekawego w kalendarzu.

Reklama

Czy powinieneś handlować? Nie.

 

Wtorek

W nocy raport ze swojego ostatniego spotkania ogłosi RBA - Royal Bank of Australia. Ponieważ na samym spotkaniu nie wydarzyło się nic sugerującego zmianę polityki monetarnej, także i tym razem nie przewiduję zmienności wystarczającej na otwieranie pozycji przed lub po ruchu.

Oprócz tego będziemy świadkami aż trzech wystąpień szefów banków centralnych:

  • o 15:30 przemówi Glenn Stevens z RBA
  • o 16:35 Mark Carney z Bank of England
  • o 17:00 Stephen Poloz z Bank of Canada
Reklama

Te wystąpienia nie są ze sobą w żaden sposób połączone, czysty przypadek sprawił, że mają miejsce praktycznie w tym samym czasie. Oprócz tego jak zawsze przypominam, że konferencje i wystąpienia szefów banków są bardzo trudne do tradingu.

Czy powinieneś handlować? Raczej nie.

 

Środa

O 12:00 będzie miało miejsce pierwsze z dwóch wystąpień Mario Draghiego w tym tygodniu. Szef ECB będzie przemawiał na mało istotnej gali Generation €uro, polecam wstrzymać się z tradingiem.

Reklama

Jeśli chodzi o sesję amerykańską to o 16:00 swój raport z rynku wtórnego nieruchomości ogłosi USA. Nie są to istotne dane z perspektywy dolara, czy też indeksów amerykańskich.

Pół godziny później jak co tydzień poznamy poziom zapasów paliw z tego samego kraju i to będzie okazja do handlu na ropie.

Wieczorem uwaga na CAD: o 22:15 kolejny raz przemawiać będzie Stephen Poloz z Bank of Canada.

Czy powinieneś handlować? Możesz.

 

Reklama

Czwartek

To najważniejszy dzień tego tygodnia. Najpierw o 10:30 swoje dane o sprzedaży detalicznej ogłosi Wielka Brytania: ruch po tej publikacji rzadko jednak przekracza 15-20 pipsów.

Następnie zgodnie ze standardowym harmonogramem o 13:45 poziom stóp procentowych ogłosi Europa. ECB lubi zaskakiwać inwestorów obniżaniem stóp procentowych kiedy rynek spodziewa się raczej utrzymania ich na tym samym poziomie, jednak tym razem nie sądzę, że takie wydarzenie będzie miało miejsce. Przez to ruch po ogłoszeniu stóp może być ograniczony. Dużo istotniejsza będzie konferencja Draghiego o 14:30, jednak jak już wspomniałem wyżej handel pod wystąpienia szefów banków jest mocno ryzykowny. Mimo tego wszystkiego i tak będzie to najciekawszy dzień tego tygodnia.

Czy powinieneś handlować? Możesz.

 

Reklama

Piątek

Często w ostatnim czasie kończymy tydzień dosyć łagodnie i tak będzie i tym razem. Jedynym istotnym newsem tego dnia będą dane o inflacji konsumenckiej z Kanady. Oczekuję umiarkowanego ruchu.

Czy powinieneś handlować? Możesz.

Podsumowując, odkąd co poniedziałek dostarczam te analizy jest to pierwszy tydzień bez silnej rekomendacji na handel w którykolwiek z dni. Będziemy jednak liczyć na przynajmniej solidny ruch w czwartek po ogłoszeniu stóp procentowych ze strefy euro.

 

Reklama

*wszystkie podane godziny są czasu hiszpańskiego, który pokrywa się z czasem polskim, a więc GMT +1.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Adrian Białkowski

Adrian Białkowski

Fascynat handlu na wydarzeniach makroekonomicznych. Forexem zajmuje się zawodowo od ponad 3 lat. Twórca bloga FX Newsman (www.fxnewsman.com).


Tematy

Reklama
Reklama