Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Co się wydarzy w tym tygodniu? 16.05-23.05

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Kiedy otworzysz jakikolwiek kalendarz makroekonomiczny może przytłoczyć cię ilość opisywanych tam wydarzeń makroekonomicznych. Zwykłe filtrowanie po najważniejszych wydarzeniach niewiele pomaga bo to wcale nie jest tak, że wszystkie 3-gwiazdkowe publikacje ruszają rynkiem. Które więc newsy wybierać do handlu? Zaglądaj tu w każdy poniedziałek aby być poinformowanym.

 

Poniedziałek

Klasyczny poniedziałek - nic się dziś nie wydarzy. Trzeba poczekać do jutra.

Reklama

Czy powinieneś handlować? Absolutnie nie.

 

Wtorek

Trading wtorkowy możemy zacząć już w nocy - o 3:30 poznamy raport Banku Australii (RBA). Nie zachęcam jednak do wybijania się ze snu - ostatnia zmienność po tej publikacji była bardzo mizerna, a będzie jeszcze w tym tygodniu okazja do nocnego handlu.

Już na sesji europejskiej o 10:30 swoje dane o inflacji konsumenckiej (CPI) przedstawi Wielka Brytania.

Reklama

Czy powinieneś handlować? Możesz.

 

Środa

W nocy o 1:50 poznamy dane o PKB Japonii - uwaga, to pułapka! Pozornie istotne dane często nie przynoszą żadnego ruchu na jenie. Unikać! Podobnie ma się zresztą sprawa z inflacją strefy Euro o 11:00 tego dnia.

Jedyne istotne wydarzenie środy to raport FOMC z poprzedniego posiedzenia komitetu. To wydarzenie o 20 i spodziewam się przyzwoitego ruchu.

Reklama

Czy powinieneś handlować? Tak.

 

Czwartek

Zapowiada nam się ciekawy dzień, a zaczynamy go już w nocy o 3:30 gdy swoje dane na temat bezrobocia ogłosi Australia. To jest o wiele lepsza okazja do handlu niż tak w nocy z poniedziałku na wtorek.

Sesja europejska to kolejne dwa istotne newsy - o 10:30 sprzedaż detaliczna z Wielkiej Brytanii (raczej nie polecam), a o 13:30 raport z posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego. Tu oczywiście nie ma co oczekiwać ruchów tak dużych jak wtedy, gdy są również publikowane stopy procentowe oraz mamy chwilę później konferencję Mario Draghiego. Zalecam podejść do handlu ostrożnie.

Reklama

Czy powinieneś handlować? Możesz.

 

Piątek

Tydzień zakończy Kanada: o 14:30 opublikuje ona swoje dane o inflacji konsumenckiej oraz sprzedaży detalicznej. Dwa newsy w jednym oznaczają większy potencjał ruchu, polecam więc przyjrzeć się dobrze temu wydarzeniu. 

Czy powinieneś handlować? Możesz.

Reklama

 

*wszystkie podane godziny są czasu hiszpańskiego, który pokrywa się z czasem polskim, a więc GMT +1.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Adrian Białkowski

Adrian Białkowski

Fascynat handlu na wydarzeniach makroekonomicznych. Forexem zajmuje się zawodowo od ponad 3 lat. Twórca bloga FX Newsman (www.fxnewsman.com).


Tematy

Reklama
Reklama