Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Co się wydarzy w tym tygodniu? 11.07-15.07

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Zeszły tydzień zakończyliśmy prawdziwą bombą, którą były dane z amerykańskiego rynku pracy. Po fatalnym wyniku miesiąc temu gospodarka USA ponownie przekroczyła wszelkie prognozy, ale tym razem na plus. Silne dane popchnęły dolara wyżej, a duża zmienność stworzyła świetną okazję do handlu. A co wydarzy się w trakcie nadchodzących kilku dni?

 

Poniedziałek

Nic ciekawego w kalendarzu, można skupić się na analizie technicznej.

Reklama

Czy powinieneś handlować?Nie.

 

Wtorek

Kolejny dzień, który możesz sobie odpuścić ze spokojnym sumieniem.

Czy powinieneś handlować? Nie.

Reklama

 

Środa

Nad ranem swoje dane o produkcji przemysłowej opublikuje Japonia. Jeżeli śledzisz moje wpisy to pewnie zauważyłeś, że dane z tego kraju omijam prawie zawsze szerokim łukiem, gdyż ciężko jest przewidzieć kiedy faktycznie jen zareaguje. Zdarzyło mi się handlować na danych z Japonii gdzie nie wystąpił nawet mały tick na kilka pipsów, cena jena po prostu nie reagowała na publikację.

Środa jednak nie musi być stracona gdyż o 16:00 swój poziom stóp zaprezentuje Bank Kanady. Towarzyszyć mu będzie kwartalny raport na temat polityki monetarnej co zapowiada przynajmniej przyzwoity ruch na CAD.

A już pół godziny później cotygodniowy raport o zapasach paliw z USA ruszy m.in. kursem ropy naftowej. Jest z czego wybierać tego dnia.

Reklama

Uwaga na wieczorne publikacje Beżowej Księgi i budżetu federalnego - ich znaczenie jest symboliczne.

Czy powinieneś handlować? Tak.

 

Czwartek

To jest ten moment, gdy czas zarwać nockę - o 3:30 dane z rynku pracy Australii ruszą AUD i parami z nim powiązanymi. Średni ruch na tych danych to ok. 45 pipsów w minutę po publikacji.

Reklama

Tego samego dnia ale o bardziej cywilizowanej porze - 13:00 - poznamy też poziom stóp procentowych z Wielkiej Brytanii i także tutaj towarzyszyć mu będzie raport nt. polityki monetarnej. Ten pierwszy raport po Brexicie może zaważyć nad tym, czy funt zacznie się znowu umacniać, czy dalej będzie szorował nosem po podłodze. Funt to najgorzej sprawująca się waluta tego roku i ciężko wróżyć mu znaczną poprawę sytuacji.

Czy powinieneś handlować?Tak.

 

Piątek

Jeżeli będziesz mieć tego dnia otwarte jakieś pozycje na funcie to pamiętaj, że o 14:00 występować publicznie będzie szef Banku Anglii czyli Mark Cairney. Uważaj na stop lossy.

Reklama

Pół godziny później poznamy dwa ważne odczyty z USA - sprzedaż detaliczną i inflację. Spodziewam się umiarkowanej okazji do handlu.

Czy powinieneś handlować? Możesz.

 

Podsumowując, przed nami ciekawy tydzień, który oprócz dwóch odczytów o stopach procentowych zapewni sporo emocji na mniej istotnych danych z różnych gospodarek dookoła świata. Jeśli interesuje Cię news trading to znajdziesz na pewno coś ciekawego dla siebie, a jeżeli nie to wiesz na co uważać.

 

Reklama

*wszystkie podane godziny są czasuhiszpańskiego, który pokrywa się z czasem polskim, a więc GMT +1.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Adrian Białkowski

Adrian Białkowski

Fascynat handlu na wydarzeniach makroekonomicznych. Forexem zajmuje się zawodowo od ponad 3 lat. Twórca bloga FX Newsman (www.fxnewsman.com).


Tematy

Reklama
Reklama