Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Co się wydarzy w tym tygodniu? 11.04-15.04

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Po bardzo sennym pod kątem wydarzeń makroekonomicznych poprzednim tygodniu wracamy nareszcie do poważnego tradingu. Przed nami aż dwie publikacje banków centralnych dotyczące stóp procentowych i szereg mniejszych, choć nadal ciekawych newsów, z innych działów. Nie są one jednak rozłożone równomiernie, najważniejsze wydarzenia będą publikowane w okolicach środku tygodnia. Poniżej rozkład jazdy dzień po dniu, będzie naprawdę ciekawie!

 

Poniedziałek

Tydzień zaczniemy jak zwykle leniwie. Być może powinienem moje analizy zaczynać od wtorku bo można zapomnieć już kiedy któreś z ważnych makro newsów miały miejsce pierwszego dnia tygodnia. Kalendarz nie jest pusty, ale nie ma w nim żadnej publikacji nadającej się do zastosowania strategii handlowych, które opracowałem.

Reklama

Czy powinieneś handlować? Nie.

 

Wtorek

Największym wydarzeniem tego dnia będzie publikacja w trakcie sesji europejskiej. O 11:30 Wielka Brytania ogłosi swój poziom inflacji konsumenckiej. W obecnych realiach ekonomicznych jest to wskaźnik istotny dla wszystkich krajów, jednak należy pamiętać, że w przypadku funta ruch po wydarzeniu rzadko przekracza 20 pipsów. Zalecam ostrożność.

Czy powinieneś handlować?Możesz.

Reklama

 

Środa

To najważniejszy dzień tego tygodnia i będzie stał pod znakiem newsów zza oceanu. Najpierw o 14:30 swoje dane o sprzedaży detalicznej ogłoszą Stany Zjednoczone, a następnie o 16:00 poznamy poziom stóp procentowych z Kanady. Nie jest to okazja z gatunku stuprocentowych bo nie oczekujemy tutaj raczej zmiany ich poziomu, jednak ogłoszenia stóp rzadko kiedy nie generują sporych ruchów przekraczających 30 pipsów.

Jednocześnie z danymi z Kanady nastąpi publikacja poziomu zapasów paliw z USA - okazja do handlu dla miłośników ropy.

Czy powinieneś handlować? Tak.

Reklama

 

Czwartek

Tego dnia, a właściwie tej nocy wróci do gry kangur. Australia poda o 3:30 swoje dane z rynku pracy i jest to jeden z tych newsów, który prawie zawsze rusza rynkiem. Jeżeli masz ochotę zarwać nockę to polecam handel.

Już w ciągu dnia na sesji europejskiej znowu będzie się działo. Najpierw o 11:00 dane o inflacji przedstawi Europejski Bank Centralny (umiarkowana okazja do handlu), a następnie o 13:00 poznamy kolejny poziom stóp procentowych, tym razem z Wielkiej Brytanii. Równocześnie Bank of England opublikuje swój protokół z ostatniego posiedzenia i tutaj będziemy bardziej szukać jakichś znaków oznaczających zmianę polityki monetarnej Anglii, niż po samym poziomie stóp, który prawie na pewno pozostanie bez zmian.

Czy powinieneś handlować? Jeszcze jak!

Reklama

 

Piątek

Tydzień zakończymy bardzo spokojnie, w kalendarzu nie dostrzegam żadnych newsów, które mogłyby mieć większy wpływ na rynek.

Czy powinieneś handlować? Nie.

 

Reklama

*wszystkie podane godziny są czasu hiszpańskiego, który pokrywa się z czasem polskim, a więc GMT +1.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Adrian Białkowski

Adrian Białkowski

Fascynat handlu na wydarzeniach makroekonomicznych. Forexem zajmuje się zawodowo od ponad 3 lat. Twórca bloga FX Newsman (www.fxnewsman.com).


Tematy

Reklama
Reklama