Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Co się wydarzy w tym tygodniu? 08.08-12.08

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Po niesamowitym ostatnim tygodniu przed nami trochę spokojniejszy okres. Niewiele będzie się działo w kontekście wydarzeń makroekonomicznych, co zapowiada raj dla traderów nastawiających się bardziej na analizę techniczną, niż fundamentalną. Ciężko było wybrać najważniejsze wydarzenia nadchodzących pięciu dni, ale spróbujmy.

 

Poniedziałek + Wtorek

W tych dniach nie ma ani jednego newsa godnego zainteresowania. Przejdźmy od razu do środy.

Czy powinieneś handlować? Nie.

Reklama

 

Środa

Tego dnia, jak co tydzień, poznamy liczbę zapasów paliw z USA o godzinie 16:30 i jest to gratka dla traderów handlujących na ropie.

A już o 23 tego dnia najważniejsze wydarzenie całego tygodnia, czyli publikacja poziomu stóp procentowych Nowej Zelandii oraz protokołu z posiedzenia RBNZ, czyli centralnego banku tego kraju. Wydarzenie to jest o tyle istotne, że spodziewamy się obcięcia stóp z obecnego poziomu 2,25% do 2%. Duża zmienność na funcie nowozelandzkim gwarantowana. Uwaga, jeżeli zamierzasz handlować na tym wydarzeniu to pamiętaj, że o 23:05 rozpocznie się konferencja Graeme’a Wheelera, czyli szefa RBNZ i to wprowadzi dodatkową dynamikę na walutach związanych z popularnym kiwi.

Czy powinieneś handlować? Tak.

 

Reklama

Czwartek

Kalendarz na ten dzień jest pusty. Kiedyś wnioski o zasiłek dla bezrobotnych ruszały rynkiem, niestety obecnie już nie.

Czy powinieneś handlować? Nie.

 

Piątek

Tego dnia poznamy dwie publikacje dotyczące sprzedaży detalicznej. Co ważne, będą od siebie bardzo oddalone w czasie, więc możesz wybrać sobie, na której chcesz handlować. Pierwsza zaraz po północy, o 00:45 z Nowej Zelandii, o 14:30 natomiast swoje wskaźniki opublikują Stany Zjednoczone. Będą to umiarkowane okazje do handlu, ale można spróbować.

Reklama

Czy powinieneś handlować? Można.

 

*wszystkie podane godziny są czasuhiszpańskiego, który pokrywa się z czasem polskim, a więc GMT +2.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Adrian Białkowski

Adrian Białkowski

Fascynat handlu na wydarzeniach makroekonomicznych. Forexem zajmuje się zawodowo od ponad 3 lat. Twórca bloga FX Newsman (www.fxnewsman.com).


Tematy

Reklama
Reklama