Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Co się wydarzy w tym tygodniu? 08.02-12.02

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Jak co tydzień przegląd nadchodzących wydarzeń. Szukamy okazji do zarabiania bo o to przecież w tym biznesie chodzi!

 

Poniedziałek

Niestety nie każdy tydzień może obfitować w tak ważne wydarzenia, jak NFP czy stopy procentowe. Są też dni takie, jak ten, gdzie kalendarz jest absolutnie pusty i należy skupić się na innych sprawach raczej niezwiązanych z handlem. W związku z tym poniedziałek zostawiamy wolny na zajęcie się innymi sprawami niż news trading. Jeżeli pogoda dopisze to wybiorę się na plażę. Takie uroki mieszkania w Hiszpanii.

Czy powinieneś handlować? Zdecydowanie nie.

Reklama

 

Wtorek

Na wtorkową sytuację można spojrzeć na dwa sposoby. Z jednej strony kalendarz znowu jest pusty, a z drugiej jeżeli pogoda nie dopisze w poniedziałek to mamy kolejny luźny dzień, więc można iść na plażę.

Jest tylko jedno wydarzenie, które ewentualnie może przyciągnąć moją uwagę - bezrobocie ze Szwajcarii o 7:45 rano. Nigdy go nie obserwowałem, może warto?

Czy powinieneś handlować? Raczej nie.

 

Reklama

Środa

Honor tego tygodnia ratują zapasy paliw publikowane jak co tydzień o 16:30. Można spodziewać się ruchu na surowcach, głównie oczywiście ropy.

Trochę wcześniej, bo o 16, szefowa Fed Janet Yellen przedstawi swój półroczny raport nt. polityki monetarnej przed Komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów. Czy to ważne wydarzenie? Oczywiście. Czy można na nim handlować? Tak, ale jest to bardzo ryzykowne. Jak zwykle w przypadku konferencji ostrzegam, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć nie tylko kierunku, ale też godziny, o której ruch wystąpi.

Czy powinieneś handlować? Możesz.

 

Czwartek

Reklama

Jeżeli interesują cię dane o inflacji konsumenckiej, czyli CPI to swoje wskaźniki podadzą Węgry (HUF) i Szwajcaria (CHF). Czy ruszą rynkiem? Wątpliwe. Poza tym o 16 mamy drugą część wystąpienia Yellen przed Kongresem. To wydarzenie zawsze jest rozbijane na dwa kolejne dni.

Czy powinieneś handlować? Nie.

 

Piątek

Tydzień zakończymy szeregiem mało istotnych publikacji z różnych krajów, a także m. in. pojawi się wskaźnik PKB z Unii Europejskiej.

Najważniejszym newsem tego dnia będzie jednak standardowo USA. O 14:30 poznamy raport sprzedaży detalicznej i to będzie jedyne wydarzenie tego dnia, któremu zamierzam się przyglądać.

Reklama

Czy powinieneś handlować? Możesz.

 

*wszystkie podane godziny są czasu hiszpańskiego, który pokrywa się z czasem polskim, a więc GMT +1.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Adrian Białkowski

Adrian Białkowski

Fascynat handlu na wydarzeniach makroekonomicznych. Forexem zajmuje się zawodowo od ponad 3 lat. Twórca bloga FX Newsman (www.fxnewsman.com).


Tematy

Reklama
Reklama