Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Co się wydarzy w tym tygodniu? 02.05-06.05

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Nadchodzące dni będą bardzo ciekawe dla wszystkich, którzy interesują się tradingiem pod newsy makroekonomiczne. Mamy sporo publikacji i wiele z nich ma realną szansę poruszyć rynkiem. A więc do rzeczy:

 

Poniedziałek

Jak na pierwszy dzień tygodnia to mamy dzisiaj zaskakująco dużo danych w kalendarzu. Niestety, większość z nich to wskaźniki PMI, które rzadko ruszają walutami. Najbardziej godne uwagi dane opublikują Stany Zjednoczone o 16:00 - będzie to indeks ISM dla przemysłu, ale nie oczekiwałbym dużych ruchów. O tej samej godzinie swój wykład rozpocznie Mario Draghi, ale ponieważ będzie on mówił o przyszłości rynków finansowych nie powinien rozbujać euro.

Czy powinieneś handlować? Raczej nie.

Reklama

 

Wtorek

Hiszpanie oczywiście nie obchodzą święta Konstytucji 3. maja, więc będzie mi chyba trochę mniej przykro gdy będę wstawał tego dnia do pracy. O 6:30 rano poziom stóp procentowych oraz oświadczenie banku centralnego opublikuje Australia. Spodziewamy się, że stopy pozostaną na tym samym poziomie, jednak jak można było zobaczyć na przykładzie zeszłotygodniowej publikacji z USA nawet brak zmiany może oznaczać sporą zmienność na rynku. Myślę, że warto wstać z łóżka wcześniej tego dnia, tym bardziej że jest to jedyne ważne wydarzenie tego dnia. 

Czy powinieneś handlować? Możesz.

 

Środa

Reklama

Właściwie w nocy z wtorku na środę swoje dane z rynku pracy ogłosi Nowa Zelandia (00:45).  Liczę na interesujący ruch na kiwi, ale oczywiście jak zwykle będzie on zależał przede wszystkim od opublikowanych wyników.

Sesja europejska nie powinna wnieść wiele ożywienia, natomiast na amerykańskiej jedynym istotnym odczytem będą kolejne dane ISM - tym razem dla usług - o 16:00 oraz jak co tydzień poziom zapasów ropy o 16:30.

Czy powinieneś handlować? Tak.

 

Czwartek

Nietypowo, bo zazwyczaj tego dnia można znaleźć coś ciekawego w kalendarzu, a tym razem wiele się dziać nie będzie. Jeżeli musiałbym wybrać jakiegoś newsa to byłby to PMI z Wielkiej Brytanii o 10:30.

Reklama

Czy powinieneś handlować? Raczej nie.

 

Piątek

Najważniejszy dzień tygodnia bez dwóch zdań. Już w nocy (3:30) raport nt. polityki monetarnej opublikuje Australia, jednak zawsze gdy tradowałem to wydarzenie ruch był bardzo znikomy, więc zalecam ostrożność.

Sesja europejska nie przyniesie nic ciekawego, a więc możemy skoncentrować się w pełni na 14:30 kiedy swoje dane z rynku pracy ogłosi Ameryka. Jeżeli śledzić moje teksty w miarę regularnie to wiesz już, że pierwszy piątek miesiąca to ten dzień kiedy można najwięcej zarobić. Scenariusz, jaki ma miejsce zazwyczaj na tym newsie to strzał w dół lub górę i dosyć szybka korekta do mniej więcej połowy wielkości pierwszego ruchu. Czy i tym razem tak będzie? Otwórz platformę żeby sprawdzić!

Czy powinieneś handlować? Trzeba!

Reklama

 

*wszystkie podane godziny są czasu hiszpańskiego, który pokrywa się z czasem polskim, a więc GMT +1.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Adrian Białkowski

Adrian Białkowski

Fascynat handlu na wydarzeniach makroekonomicznych. Forexem zajmuje się zawodowo od ponad 3 lat. Twórca bloga FX Newsman (www.fxnewsman.com).


Tematy

Reklama
Reklama