Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Co się wydarzy w tym tygodniu? 01.02-05.02

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Witam w nowym tygodniu handlowym. Hitem poprzedniego tygodnia niespodziewanie stała się Japonia, a co będzie się działo w tym? Jak co tydzień śledzimy kalendarz makro i spróbujemy zidentyfikować potencjalne okazje do zarobienia pieniędzy bo będzie działo się dużo. Jeżeli handel na newsach to nie jest to, co cię interesuje sprawdź, jakich wydarzeń w tym tygodniu unikać.

 

Poniedziałek

Dzisiaj będziemy świadkami publikacji szeregu indeksów PMI, m. in. z UK, Kanady i USA. Zazwyczaj jednak na tych publikacjach ruch nie jest wystarczający żeby próbować handlu.

Czy powinieneś handlować? Nie.

Reklama

 

Wtorek

O 22:45 najciekawsze wydarzenie tego dnia, czyli nowozelandzkie NFP - sytuacja na rynku pracy. News, który generuje spore ruchy przy publikacji i stwarza okazje do handlu.

Czy powinieneś handlować? Tak.

 

Środa

Reklama

O 14.15 przedsmak piątku, czyli raport ADP próbujący wyprzedzić piątkowe NFP. Jak bardzo te dane pokrywają się z faktycznymi liczbami dwa dni później to temat na osobną historię (podpowiedź: niespecjalne). Ale faktem jest, że czasami rynek reaguje na te dane.

Czy powinieneś handlować? Możesz.

 

Czwartek

To jest bardzo mocny tydzień jeśli chodzi o publikacje makro. W czwartek oczy inwestorów FX z całego świata zwrócone będą na Wielką Brytanię, która przedstawi swoją decyzję nt. stóp procentowych, a także opublikuje protokół z posiedzenia Bank of England ORAZ opublikuje kwartalny raport na temat inflacji. To trzy newsy w cenie jednego! Duża zmienność gwarantowana, ale prawdopodobnie będą występowały większe niż zazwyczaj poślizgi.

Czy powinieneś handlować? Tak.

Reklama

 

Piątek

Istnieją inne dane tego dnia ale mnie interesuje tylko jedna godzina: 14.30. NFP ze Stanów oznacza minimum 40-50 pipsów ruchu w ułamku sekundy i najlepszą okazję do zarobienia pieniędzy każdego miesiąca.

Równolegle mamy też dane z rynku pracy Kanady co oznacza, że jeżeli interesują cię spore ruchy to warto rozważyć handel na parze USD/CAD.

Czy powinieneś handlować? TRZEBA!

 

Reklama

Podsumowując, ten tydzień pod kątem wydarzeń makro zapowiada się bardzo ciekawie i wcale nie trzeba czekać aż do piątku żeby spróbować wyrwać z rynku parę pipsów. Po gotowe strategie grania na newsach zapraszam oczywiście na mojego bloga FX Newsman.

 

*wszystkie podane godziny są czasu hiszpańskiego, który pokrywa się z czasem polskim, a więc GMT +1.

           

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Adrian Białkowski

Adrian Białkowski

Fascynat handlu na wydarzeniach makroekonomicznych. Forexem zajmuje się zawodowo od ponad 3 lat. Twórca bloga FX Newsman (www.fxnewsman.com).


Tematy

Reklama
Reklama