Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Christine Lagarde: umorzenie długów Grecji jest bardzo istotne

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Grecja i jej kredytodawcy poczynili pewne postępy w drodze do osiągnięcia porozumienia w sprawie reform, ale nie w takim stopniu, aby odblokować nowe kredyty lub rozpocząć rozmowy na temat istotnej redukcji zadłużenia - powiedział szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Christine Lagarde.

 

"Jest jeszcze dużo do zrobienia. Jesteśmy zdeterminowani, aby kontynuować tą pracę." - powiedziała dyrektor zarządzający MFW po przybyciu na spotkanie ministrów finansów strefy euro.

 

Niemcy i kilka innych krajów, w tym Finlandia i Słowacja, sprzeciwiają się jednak redukcji zadłużenia Aten, twierdząc, że nie jest to obecnie konieczne. MFW uważa, że bez niej, grecki dług nie będzie zrównoważony.

Reklama

 

Na dzisiejszym spotkaniu Eurogrupa omówi charakter i harmonogram kolejnych działań związanych z poprawą  sytuacji gospodarczej w Grecji. Będzie to kolejny krok do rozwiązania tego skomplikowanego problemu.

 

Źródło: Reuters

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


easyMarkets

easyMarkets

easyMarkets (wcześniej EasyForex) jest brokerem świadczącym usługi w 160 krajach. Zapewnia dostęp do ponad 175 produktów inwestycyjnych, w tym: walut, towarów i opcji. easyMarkets posiada licencję cypryjską - CySEC (ważną na terenie całej UE na mocy dyrektywy MIFiD) oraz australijską - ASIC.


Tematy

Reklama
Reklama