Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Carney broni decyzji BoE

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Dzisiaj o 15.15 odbyło się również przemówienie prezesa Banku Anglii – Marka Carneya. Warto przybliżyć sobie jego treść z uwagi na bardzo pozytywne dane, które w ostatnim czasie otrzymujemy na temat gospodarki Wielkiej Brytanii.

Prezes BoA przede wszystkim starał się bronić oraz usprawiedliwiać działania stymulujące gospodarkę Zjednoczonego Królestwa, które wprowadzono w zeszłym miesiącu jako, że tak jak wspominałem na początku komentarza – gospodarka Wielkiej Brytanii radzi sobie o wiele lepiej niż się spodziewano po czerwcowej decyzji w referendum na temat odejścia z Unii Europejskiej.

Dane sugerują, że brytyjska gospodarka nie ucierpiała w żaden „zatrważający” sposób tak jak spodziewali się i nagłaśniali sytuację zwolennicy kampanii, w ramach której Wielka Brytania miała zostać w szeregach UE. Natomiast warto wspomnieć, że według analiz ekonomistów sytuacja może się pogarszać w dłuższym terminie.

Carney postanowił podjąć również temat krytyki, w ramach której BoE miało podjąć zbyt drastyczne i agresywne kroki przeciwdziałając negatywnemu szokowi dla gospodarki po czerwcowym referendum – koniec końców przyznał, że nadal twierdzi, że była to właściwa decyzja i Bank Anglii nie ma sobie nic do zarzucenia wraz z polepszającymi się danymi gospodarczymi. Następnie dodał, że mimo tak dobrych danych gospodarka ucierpiała w sierpniu nieco bardziej niż zakładał plan przed sierpniowymi decyzjami.

Na koniec warto wspomnieć słowa prezesa BoE wypowiedziane po referendum o tym, że podejmie każdą decyzję, która będzie konieczna dla pomocy gospodarki Wielkiej Brytanii.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Michał Łyko

Michał Łyko

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Ekspert japońskiej metody inwestowania Ichimoku Kinko Hyo - jednej z najstarszych metod analizowania oraz konstrukcji wykresów. Na rynkach finansowych od ponad 3 lat.


Tematy

Reklama
Reklama