Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Brytyjczycy pozwą własny rząd za dopuszczenie do Brexitu?

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Mishcon de Reya, jedna z największych kancelarii prawniczych w Londynie oświadczyła, że reprezentuje grupę anonimowych klientów, którzy mają zamiar podjął działania prawne przeciw rządowi Wielkiej Brytanii, jeżeli ten rozpocznie proces opuszczenia Unii Europejskiej bez wcześniejszych konsultacji z parlamentem.

 

Formalnym początkiem rozmów na temat Brexitu prawdopodobnie będzie uruchomienie artykułu 50 Traktatu Lizbońskiego. Mishcon de Reya w swoim oświadczeniu stwierdziło, że ten proces może zostać rozpoczęty jedynie za aprobatą parlamentu. Rząd Wielkiej Brytanii utrzymuje, że będzie to decyzja tego, kto obejmie po Davidzie Cameronie stanowisko premiera.

„Wyniki referendum nie pozostawiają żadnych wątpliwości, jednam musimy podjąć działania, które są zgodne z brytyjskim prawem, aby móc nim sprawnie zarządzać” komentuje w swoim oświadczeniu Kasra Nouroozi, partnerka w kancelarii. „Ludzie w Wielkiej Brytanii powinni dać rządowi działać zgodnie z procesem konstytucyjnym i pozwolić parlamentowi spełnić ich demokratyczny obowiązek, którym jest wzięcie pod uwagę wyników referendum oraz wszystkich innych czynników i podjąć ostateczną decyzję” dodaje.

Mishcon de Reya, która twierdzi, że działa w imieniu zaniepokojonych anonimowych klientów, którzy na ten moment nie chcą się ujawniać, oddelegowała do sprawy swoich prawników w składzie David Pannick, Tom Hicman, Rhodri Thompson oraz Anneli Howard. Kancelaria utrzymuje, że prowadzi rozmowy z prawnikami rządowymi już od 27 czerwca w celu upewnienia się, że rząd będzie działał zgodnie z konstytucją Wielkiej Brytanii i przede wszystkim zadziała w obronie suwerenności parlamentu we wprowadzeniu artykułu 50.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Piotr Cichorski

Piotr Cichorski

Niezależny trader. Inwestuje wyłącznie intraday'owo, koncentrując się głównie na scalpingu. Swoje inwestycje opiera przede wszystkim na reakcjach cen na publikacje makroekonomiczne. Na rynku Forex od 2010 roku.


Tematy

Reklama
Reklama