Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Broker, który zabronił handlu na Brexicie

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

Brexit w odróżnieniu od sytuacji z 15 stycznia 2015 roku nie był tak dramatycznym wydarzeniem na jakie przygotowywało się większość brokerów. Warto dodać, że w zasadzie ilość informacji oraz ostrzeżeń o ryzyku zdecydowała o tym, że inwestorzy indywidualni już nie tak skłonnie brali na siebie ryzyko. Nie trzeba było być konserwatywnym traderem, żeby zdecydować się na odpuszczenie 2-3 dni z ostatniego handlowego tygodnia.

Większość brokerów co oczywiste dokonała chwilowych zmniejszeń dźwigni finansowej. W zasadzienie ma co się dziwić, ryzyko skokowości cen, a zarazem luk cenowych było ekstramalnie wysokie i ja sam nie chciałbym handlować u brokera, który nie reaguje na tego typu wydarzenia. 

Co ciekawe był jeden duży broker, który zdecydował się na radykalne działanie. Po ogłoszeniu decyzji przez Barclays o zaprzestaniu przyjmowania nowych zleceń zabezpieczających, rosyjski, dobrze znany polskim inwestorom broker zablokował możliwość otwierania nowych pozycji. Mowa o Alpari. Sytuacja może dziwić, bo było to jedyne tak radykalne działanie. Z pewnością nie ucieszyło to klientów brokera. 

Czy to początek końca tej instytucji? Na początku czerwca informowaliśmy o braku przyznania licencji m.in. Alpari (możesz zapoznać się z artykułem tutaj). 

Reklama

Handlowałeś w Alpari? Koniecznie napisz w komentarzu. 

 

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Dawid Augustyn

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Inwestor indywidualny od 2004 roku. Propagator łączenia w inwestowaniu analizy fundamentalnej z aspektami technicznymi. Youtuber, prowadzący serię darmowych edukacyjnych materiałów na temat rynków finansowych oraz regularnych cotygodniowych analiz. Prelegent licznych konferencji o tematyce finansowej oraz inwestycyjnej. 

Obserwuj autoraTwitterLinkedInYouTube


Tematy

Reklama
Reklama