Reklama
twitter
youtube
facebook
instagram
linkedin
Reklama
Reklama

Brexit - co dalej z brytyjską kwestią?

|
selectedselectedselected
Reklama
Aa
Udostępnij
facebook
twitter
linkedin
wykop

16 września ma się odbyć nieformalny szczyt w Bratysławie dotyczący konsekwencji związanych z Brexit’em. Przewodniczący Rady Europejskiej, Donald Tusk, już w przyszłym tygodniu rozpocznie rozmowy z głowami państw Unii Europejskiej.


Wiadomo, że Donald Tusk ma spotkać się z niemiecką kanclerz Angelą Merkel podczas roboczej kolacji. Zaplanowane są również rozmowy z prezydentem Francji Francois Hollande’em, a także z brytyjską premier Theresą May. Na wrześniowym nieformalnym szczycie w Bratysławie nie będzie obecnych przedstawicieli Wielkiej Brytanii.


Europoseł, Tomasz Poręba, zarzuca europejskim przywódcom, że za bardzo przejmują się Brexit’em, a lekceważą obecne problemy dręczące UE:


Odnoszę wrażenie, że to, co stało się po Brexicie i dlaczego taka sytuacja miała miejsce – nie otrzeźwiło przywódców Unii Europejskiej na czele z Donaldem Tuskiem, nt. tego jakie są rzeczywiste oczekiwania i niepokoje mieszkańców UE, chociażby te związane z kryzysem migracyjnym. O tym się nie mówi i próbuje szukać tematów zastępczych. Krótko mówiąc: nie wierzę w żaden sposób w aktualne kierownictwo UE. To są ludzie którzy nie mają zupełnie pojęcia o tym, co rzeczywiście myślą mieszkańcy Unii. Konsultacje, narady, kolacyjki, spotkania, szampan – to są rzeczy, które zarezerwowała „pseudo-elita” europejska


Władze Wielkiej Brytanii nie poinformowały oficjalnie pozostałych państw UE o zamiarze wystąpienia ze wspólnoty, dlatego nie można rozpocząć jeszcze negocjacji dotyczących warunków opuszczenia Unii.

Jesteś dziennikarzem i szukasz pracy? Napisz do nas

Masz lekkie pióro? Interesujesz się gospodarką i finansami? Możliwe, że szukamy właśnie Ciebie.

Zgłoś swoją kandydaturę


Zespół FXMAG

Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 


Tematy

Reklama
Reklama